Šefild poveo, VAR poništio, Siti slomio rivala u drugom

Fudbal - video 29. dec 201920:37 > 20:45
Michael Regan/Getty Images

U poslednjem meču Premijer lige u 2019. godini Mančester Siti je na domaćem terenu rezultatom 2:0 (0:0) slavio protiv Šefild Junajteda u meču koji je obilovao uzbuđenjima i novim VAR kontroverzama.

Prvo veliko uzbuđenje je viđeno u 29. minutu kada je Lis Muse odlično istrčao u kontri, spretno reagovao i hladnokrvno savladao Klaudija Brava za vođstvo gostiju. Ipak, sudija Kavano je konstultovao VAR, pa je nakon gledanja snimka odlučeno da je igrač Šefild Junajteda bio u ofsajdu u početku akcije, pa je gol poništen na radost domaće publike.

U 41. minutu Muse je imao novu veliku priliku, ali je njegov šut van šesnaesterca ipak prošao tik pored leve stative.

U 53. minutu Siti dolazi do vođstva – Serhio Aguero je iskoristio izuzetno precizan pas Kevina de Brujnea i snažnim šutem u bliži gornji ugao matirao Hendersona za vođstvo „Građana“. Bio je to deseti gol u sezoni za Argentinca.

Konačan rezultat postavljen je u 82 minutu kada je Kevin de Brujne „vukao“ loptu sa svoje polovine, kombinovao sa Rijadom Marezom i u finišu akcije odličnim sprintom izbio sam pred gol protivnika i vešto iskoristio priliku za 2:0.

Bio je to tek prvi neuspeh „Oštrica“ u gostima u tekućoj sezoni, a tim sa Bramol lejna sada je na osmom mestu tabele sa 29 bodova. Siti je treći sa 41 bodom, čak 14 manje od lidera na tabeli Liverpula.

U narednom kolu Siti će igrati protiv Evertona prvog januara na domaćem terenu, a ekipa iz Šefilda će drugog januara gostovati lideru na tabei Liverpulu.

Ranije u nedelju u londonskom derbiju Čelsi je posle preokreta u poslednjim minutima meča slavio protiv Arsenala, a Liverpul je u meču koji je obeležila još jedna VAR odluka savladao Vulverhempton.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.