Plavi sigurni, Spursi idu na popravni, Luka pocrveneo

Fudbal - video 5. jan 202016:58 > 17:05
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Čelsija pobedili su Notingem Forest na svom terenu sa 2:0 i plasirali se u četvrto kolo FA kupa. Totenhem je remizirao sa Midlzbroom 1:1 i prolazak dalje moraće da traži u novom meču kod kuće. Kristal Palas je poražen od Darbi Kauntija 1:0, uz crveni karton Luke Milivojevića.

Plavi nisu imali problema protiv drugoligaša, bez obzira na to što je Frenk Lampard na teren poslao sastav bez najbitnijih igrača.

Ni Forest nije igrao sa najjačih 11 i u takvom odnosu snaga ovakav ishod bio je očekivan.

Ključna figura okršaja na Stamford Bridžu bio je Kalum Hadson-Odoi, kome idu zasluge za oba gola.

Brzonogi krilni igrač je najpre u šestom minutu iskoristio dodavanje Pedra i doveo Čelsi u vođstvo, da bi u 33. posle njegovog prodora i snažnog udarca Rosa Barkli vratio odbitak u praznu mrežu.

U nastavku su domaći rutinski odrađivali posao, a u nekoliko navrata su lako mogli i do ubedljivije pobede preko Mišija Batšuaija.

Totenhem nije uspeo da izbori plasman dalje u prvoj utakmici, pošto je sa Midlzbroom remizirao na strani 1:!.

Drugoligaš je prvi poveo, u 50. minutu je Flečer bio strelac, a Spurse je bruke spasao Lukas Mura u 61. na asistenciju Serža Orijea.

Kristal Palas je neprijatno iznenadio svoje navijače i porazom od Darbi Kauntija kod kuće završio takmičenje – 1:0.

Pobedu Ovnovima doneo je Martin u 32. minutu, mada razlog poraza Palasa može se naći u činjenici da su od 63. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Luka Milivojevića.

U ostalim mečevima. Bristol Rovers – Koventri 2:2, Barton – Nortempton 2:4, Čarlton – VBA 0:1, Kru – Barnsli 1:3, KPR – Svonsi 5:1, Šefild Junajted – Fild 2:1.