Rašford: Prikazujemo polovinu onoga što možemo

Fudbal - video 8. jan 202018:48 > 18:52
Michael Steele/Getty Images

Napadač Mančester Junajteda Markos Rašford priznao je da njegov tim poslednjih nedelja i meseci ne prikazuje svoje pravo lice.

Junajted je u utorak uveče odigrao jednu od najlošijih utakmica ove sezone, pošto je poražen od gradskog rivala Sitija 3:1 u prvoj utakmici polufinala Liga kupa. Od početka 2020. godine ‚Crveni đavoli‘ su zabeležili dva poraza i jedan remi.

Moramo da nastavimo da se borimo da bismo pronašli taj dodatni procenat koji će nam donositi pobede. Sve može da se mnogo unapredi. Verovatno prikazujemo samo polovinu onoga što možemo kao tim. Niko ne želi da gubi, niko nije počeo da igra fudbal da bi gubio utakmice. Ne smatram da je to problem, mislim da svi znaju da želimo da pobeđujemo i da se tim bori. Moramo samo da nastavimo to da radimo“, rekao je Rašford.

Rašford je prvi put bio kapiten Junajteda, ali je njegov tim primio tri gola za 38 minuta, a upravo mladi engleski fudbaler je ublažio poraz ‚Crvenih đavola‘ u drugom poluvremenu i dao mu nadu pred revanš 29. januara na „Etihadu“. Poslednjih 15 timova koji su slavili na gostovanju u prvom meču polufinala Liga kupa su prošli u finale, a Totenhem je poslednji kojem to nije uspelo u dvomeču sa Arsenalom u sezoni 1986/87.

Bilo da imate kapitensku traku ili ne, morate da nosite tu odgovornost na plećima i pokušate da se pokažete kao igrač Mančester Junajteda. U prvom poluvremenu to nismo uradili, ali u drugom jesu. Dok nisu postigli prvi gol bili smo u utakmici. Moramo da naučimo kako da bolje kontrolišemo ključne momente nego što je slučaj bio ove sezone. Ovo je krivulja učenja za nas. Naučićemo lekciju, ali nećemo posustati“, naglasio je Rašford.

Junajted trenutno drži peto mesto u Premijer ligi i nalazi se pet bodova iza poslednjeg mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.