Michael Regan/Getty Images

15.01.2020 | 17.17 > 17:19

FA potvrdila kaznu Obamejangu

Arsenal FC

Fudbalska asocijacija Engleske odbila je žalbu Arsenala i potvrdila suspenziju Pjer- Emerika Obamejanga, koji će zbog isključenja u duelu sa Kristal Palasom pauzirati tri utakmice.

Pjer Emerik Obamejang, Granit Džaka, David Luiz

Marc Atkins/Getty Images

Reprezentativac Gabona je dobio crveni karton u 67. minutu utakmice sa gradskim rivalom zbog starta nad Maksom Mejerom. Sudija mu je najpre pokazao žuti karton, ali je posle signalizacije VAR pokazan direktan crveni.

Tobdžije su insistirale da Obameiang nije koristio preteranu silu prilikom odigravanja, ali njihova žalba nije urodila plodom.

Napadač ekipe sa Emirata će propustiti duele sa Šefild Junajtedom i Čelsijem u Premijer ligi i sa Bornmutom u FA Kupu.