Getty Images/Christof Koepsel

19.01.2020 | 16.52

Poup zaustavio Vardija, Barnli "okrenuo" Lester

Fudbaleri Barnlija prekinuli su niz od četiri poraza u duelu sa Lesterom u kome su upisali veoma važnu pobedu i zadali ozbiljan udarac ekipi Brendana Rodžersa.

Burnley, Leichester

Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Barnlija savladali su Letser na svom terenu u meču 23. kola Premijer lige rezultatom 2:1. A sve je za Lisice moglo da bude drugačije u ovom duelu.

Nakon 33 minuta igre Lester je došao do prednosti preko Harvija Barnsa koji je odličan solo prodor krunisao golom.

Kris Vud je vratio nadu svojoj ekipi u 56. minutu kada se nakon kornera odlično snašao u velikoj gužvi u kaznenom prostoru i matirao Šmajhela.

Mogao je Džejmi Vardi da donese novo vođstvo Lesteru u 68. minutu. Ben Mi je napravio faul u kaznenom prostoru, a Entoni Tejlor bez mnogo oklevanja pokazao na belu tačku. Ipak, Nik Poup je sjajno pročitao Vardijevu nameru i odbranio jedanaesterac.

Igrao se 83. minut kada je tokom napada Barnlija, Džoni Evans nespretno reagovao i praktično dodao loptu do Ešlija Vestvuda koji pogađa za potpuni preokret domaćih.

Lester nakon drugog vezanog poraza, a četvrtog u poslednjih šest mečeva na trećem mestu na tabeli ima 45 bodova, dok je Barnli presekao niz od četiri poraza i popeo se za jedno mesto na tabeli te je sada 14. sa 27 bodova.