Clive Brunskill/Getty Images

19.01.2020 | 16.59 > 18:17

Ni Junajted nije prepreka, Liverpul bolji u derbiju PL

U derbiju 23. kola Premijer lige Liverpul je savladao Mančester junajted zahvaljujući golovima Virdžila van Dajka iz 15. i Mohameda Salaha iz trećeg minuta nadoknade meča. Liverpul - Mančester junajted 2:0.

Liverpool, Manchester United

Michael Regan, Getty Images Sport

Liverpul i nakon 22 odigrana meča ne zna za poraz, Junajted je doživeo sedmi poraz u sezoni i na petom mestu na tabeli ima 34 boda. Liverpul ima 64 od mogućih 66.

Nakon prvih 15 minuta bez izglednih prilika na obe strane, Liverpul je došao do vođstva. Izveo je Trent Aleksander-Arnold korner i pravo u glavu pogodio Virdžila van Dajka. Hari Megvajer je u postavljanju pred korner pored Van Dajka postavio mlađanog Vilijamsa koji nije mogao da se izbori sa jačim i višim rivalom.

Napadao je Liverpul konstantno, poništena su mu dva gola u nastavku, oba opravdano. Prvo je sjajno u mrežu loptu poslao Roberto Firmino, ali je taj gol poništen zbog faula nad De Heom. Nakon toga je pogodak Đinija Vajnalduma poništen zbog ofsajda.

Mančester junajted je prvi i jedini šut ka golu imao u 40. minutu ali je neprecizan bio Antoni Marsijal. Do kraja poluvremena beležimo i situaciju u kojoj se Sadio Mane našao sam ispred De Hee, snažo je šutirao, ali je čuvar mreže Crvenih đavola bio sjajan.

Početak drugog poluvremena protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćih. U samo tri minuta promašivali su Mohamed Salah, Džordan Henderson i Aleks Okslejd-Čemberlejn. Dve fenomenalne odbrane upisao je De Hea.

Probudio se nakon ovoga i Mančester junajted pa je utakmica dobila sjajan ritam. Pokušali su Fred i Marsijal, ali neprecizno iz prilično izglednih situacija.

Po nekoliko propuštenih prilika na obe strane obeležilo je kraj meča, ali promene rezultata u ovom duelu nije bilo sve do trećeg minuta nadoknade.

Pet minuta dominacije Junajteda, Alison je asistirao Salahu koji je izdržao sve i sjajno pogodio ispod Kopa za konačnih 2:0. Salahu je ovo prvi gol ikada postignut protiv Junajteda.

Sport Klub Youtube

Tok meča:

15' - GOOOOL! Vodi Liverpul 1:0. Trent Aleksander-Arnold je izveo korner i bukvalno pravo u glavu pogodio Virdžila van Dajka koji šalje loptu preko Vilijamsa u gol Junajteda.

25' - Poništen gol Liverpula! Roberto Firmino postiže gol nakon potpune konfuzije u šesnaestercu Junajteda, lopta je došla do Firmina koji je šalje u gol, ali je pogodak poništen zbog kontakta sa De Heom koji je prethodio akciji.

36' - Još jedan poništen gol za Liverpul. U ofsajdu je bio Đini Vajnaldum pre nego što je poslao loptu u mrežu.

40' - Prvi šut Mančestera ka golu rivala. Neprecizan je bio Antoni Marsijal. Usledio je uskoro i veoma dobar pokušaj Van Bisake, ali je Alison zatvorio prilaz mreži.

45' - Sadio Mane se našao sam ispred Davida de Hee, šutirao je snažno levom nogom, ali je De Hea u svom stilu reagovao brzo i odlično i sačuvao svoju mrežu.

Trent Alexander-Arnold, Liverpool

48' - Sjajnu kontru povukao je Liverpul. Robertson je pronašao Mohameda Salaha ispred gola, a Egipćanin je promašio čist zicer i priliku da dovde svoj tim u ubedljivije vođstvo.

49' - Promašio je još jednom Mane. Nije to bila izgledna prilika kao ona prethodna, ali jasno je da Liverpul neće čekati kraj meča sa samo jednim golom.

49' - Henderson je ispalio loptu kao iz topa, ali De Hea još jednom fenomenalno brani.

53' - Beleži De Hea još jednu odbranu nakon šuta Aleksa Okslejda-Čemberlejna.

58' - Fred je pobegao odbrani domaćih, ali je šutirao pored gola.

59' - Odlično je lopta došla do Marsijala koji šutira iz sve snage ka golu Liverpula, ali neprecizno. Nema promene rezultata. Konačno se i Mančester junajted na pravi način uključio u ovaj meč i sada gledamo zaista dobar fudbal.

63' - Odlično je krenula kontra Liverpula, Vajnaldum je prebacio loptu do Manea koji je izabrao najlošiju opciju od svih. Umesto da šutira ranije ili doda loptu u sredinu do Salaha, on je odlučio da uđe skoro u peterac pre nego što je pokušao da pronađe saigrača i prilika odlazi u nepovrat.

68' - Nakon sjajnog šuta Freda iz daljine, Mančester junajted izvešće prvi korner na utakmici.

77' - Prekombinovao je Firmino i još jedna prilika za domaće odlazi u nepovrat.

89' - "Pola čovek, pola pištaljka, to je Kreg Poson" - Nebojša Višković.

90+3' - GOOOOL! Alison je asistent, a Mohamed Salah pogađa ispred kopa i završava ovaj meč.