Everton primio dva gola u nadoknadi, Aguero za 3 boda

Fudbaleri Mančester Sitija, Sautemptona, Aston Vile i Bornmuta ostvarili su pobede u mečevima 24. kola Premijer lige, dok su Everton i Njukasl u Liveprulu podelili bodove.

Newcastle, Everton

Gareth Copley, Getty Images Sport

Siti je dominirao na gostovanju u Šefildu, promašio je penal, ali je brojne šanse uspeo da materijalizuje u 73. minutu kada se Serhio Aguero upisao u strelce.

Argentinac je sjajno ispratio napad svog tima i posle dodavanja De Brujnea iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu. Prethodno Gabrijel Žezus nije realizovao penal, odnosno golman Šefilda Henderson je odbranio njegov udarac. Brazilac je promašio tri od šest poslednjih jedanaesteraca koje je izveo.

Građani su drugi na tabeli sa 13 bodova manje od Liverpula i dva meča više, dok je domaća ekipa sedma sa 33 boda.

Neverovatan duel viđen je u Liverpulu, gde je Everton u nadoknadi vremena prokockao dva gola viška protiv Njukasla 2:2.

Sport Klub Youtube

Everton je u prvom poluvremenu bio bolji od Njukasla, a nagrada je stigla u 30. minutu kada je Moisa Kina spretno reagovao posle asistencije Bernarda i sa 12 metara doneo prednost Karamelama. Za mladog Italijana debitantski gol u Premijer ligi u 18 meču.

Kalvert-Luis je u 54. minutu duplirao prednost domaćih, a onda je u 90+4 i 90+6 minutu usledio šok za navijače na Gudisonu. Francuz Ležer je najpre poluvolejom smanjio na 2:1, da bi u sledećem napadu, psole velike gužve, još jednom savladao Pikforda.

Sautempton je pobedio Kristal Palas u Londonu rezultatom 2:0.

Redmond je sve sam uradio nakon što je dobio loptu na nekih 25 metara od gola protivnika. Napadač Svetaca se okrenuo, otišao nekoliko metara udesno i potom prelepim udarcem savladao Guaitu. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone u prvenstvu.

Konačan rezultat postavio je Armstrong na asistenciju odličnog Redmonda.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević nije bio u timu Palasa zbog crvenog kartona.

Votford je seriju od sedam mečeva bez poraza u svim takmičenjima prekinuo u Birmingemu porazom od Aston Vile 2:1. Gosti su poveli u 38. minutu preko kapitena Dinija, koji je zakucao loptu glavom sa pet metara posle odličnog dodavanja Delofeua, ali je Vila u drugom poluvremenu preokrenula.

Luiz je u 68. minutu izjednačio, a u petom minutu nadoknade sedmu pobedu svom timu doneo je Konsa.

Bornmut je konačno prekinuo niz bez pobede (pet poraza i remi) i pred svojim navijačioma savladao je Brajton sa 3:1.

Domaći su poveli golom Vilsona u 36. minutu, koji je iz neposrene blizine, na asistenciju Solankea, doneo prednost svom timu. Pet minuta kasnije Gors je autogolom duplirao vođstvo Bornmuta nakon izuzetno loše reakcije defanzivaca Brajtona posle kornera sa desne strane.

Vilson je odlično izdanje krunisao drugim pogotkom u 74. minutu, a Muj je lepim golom sedam minuta kasnije postavio konačnih 3:1.