David Ramos, Getty Images

21.01.2020 | 22.59 > 23:05

Ludilo na Stamford Bridžu - Arsenalu bod sa desetoricom

Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 u sjajnom meču 24. kola Premijer lige na Stamford Bridžu.

Gabriel Martinelli, Arsenal, Chelsea

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Plavci su dva puta vodili, imali su i igrača više, ali su gosti sa Emirata uspeli da postignu dva pogotka i sa teškog gostovanja vrate se sa osvojenim bodom. Interesantno je da su Tobdžije imale dva šuta u okvir gola rivala i oba su završila iza leđa Kepe.

Čelsi je poveo u 28. minutu pogotkom Žoržinja iz jedanasterca, a najstrožoj kazni prethodila je katastrofalna greška Škodrana Mustafija i isključenje Davida Luiza koji je u šesnaestercu oborio Tamija Ejbrahama.

Malo ko je verovao da će Arsenal u nastavku meča biti ravnopravan rival brojčano nadmoćnijem protivniku. Međutim, ekipa Mikaela Artete je iskoristio sve što mu se pružilo.

Osamnaestogodišnji Brazilac Martineli je u 63. minutu iskoristio grešku N'Gola Kantea, koji je okliznuo na sredini terena, i potom je manirom iskusnih napadača povarnao rezultat. Čelsi je nastavio da napada, a kada je kapiten Sesar Aspilikueta u 84. minutu na asistenciju Kaluma Hadsona Odoija savladao Bernda Lena činilo se da su Plavci završili posao.

Ipak, tako nije mislio kapiten Tobdžija Ektor Beljerin koji je samo tri minuta kasnije preciznim udarcem iskosa sa desne strane 'pronašao' ugao Kepinog gola i doneo veliku radost navijačima Arsenala.

U 89. minutu Miči Bačuaji je bio u dobroj šansi, ali je loše reagovao i lopta je otišla pored gola.

Čelsi je četvrti sa 45 bodova, a Arsenal je sa Kristal Palasom, Evertonom i Njukaslom sa 20 bodova na deobi desete pozicije.