Getty Images/Dave Thompson

22.01.2020 | 22.14 > 22:24

Pobede Lestera i Spursa, povreda Vardija

Lester je u 24. kolu Premijer lige savladao Vest Hem kod kuće 4:1, ali je skupo platio tu pobedu pošto se najbolji strelac Džejmi Vardi povredio. Pobedu je zabeležio i Totenhem.

Jamie Vardy

Michael Regan/Getty Images

Lester je u potpunosti nadigrao Čekićare, a poveli su u 24. minutu preko Barnsa, kome je gol na tacni servirao Pereira. Ipak, Lisice nisu imale sreće sa povredama na ovom meču. Prvo je u 34. minutu izašao Mendi zbog povrede i ušao povratnik Endidi. A onda veliki udarac u 43. minutu. Džejmi Vardi je pao na zemlju kao pokošen i uz pomoć lekarskog osoblja izašao van terena. Uhvatio se za ložu, a preliminarne prognoze kažu da ga bar tri, četiri nedelje neće biti na terenu.

To nije pokolebalo domaćina. U petom minutu nadoknade prvog poluvremena Barns je vratio asistenciju Pereiri za 2:0. Vest Hem je uspeo rezultatski da se vratio u 50. minutu, pošto je Nobl postigao gol iz sumnjivo dosuđenog penala. Ipak, završnica meča pripala je Ajoseu Peresu. Prvo je u 81. minutu realizovao penal, da bi sedam minuta kasnije iskoristio asistenciju Kelečija Ihenača, koji je ušao umesto Vardija za konačnih 4:1. Ovom pobedom Lester se učvrstio na trećem mestu i ima osam bodova više od četvrtoplasiranog Čelsija. Vest Hem je 17. sa 23 boda, koliko ima Bornmut prvi u zoni ispadanja, ali i utakmicom manje.

Pobedu je zabeležio i Totenhem. Savladan je Norič kod kuće 2:1, ali opet je bilo primetno mučenje ekipe Žozea Murinja. Junak pobede bio je Dele Ali strelac kod prvog gola i asistirao Sonu kod gola za 2:1. Izjednačenje Kanarincima doneo je Temu Puki iz penala, ali to ipak nije bilo dovoljno ni za bod. Spursi su šesti sa 34 boda, šest manje od mesta koja vode u Ligu šampiona. Norič je poslednji sa 17 bodova.