SK

22.01.2020 | 22.59 > 23:09

Barnli šokirao Crvene đavole na Old Trafordu

U meču 24. kola Premijer lige Barnli je iznenadio Mančester Junajted na Old Trafordu savladavši ga 2:0.

Burnley FC

Alex Livesey/Getty Images

Domaćin je krenuo očekivano agresivno i imao nekoliko sjajnih prilika, pre svega preko Marsijala. Međutim, usledila je kazna za promašaje u 39. minutu, pošto je Čarli Vud iskoristio odličan skok Bena Mija i poslao loptu iza leđa Davida de Hee. Uveo je Solšer i Mejsona Grinvuda, ali usledio je novi šok. U 56. minutu Džej Rodriges je na sjajan način matirao De Heu i najavio veliko iznenađenje.

Napadao je domaćin sve vreme, ali to je bilo dosta jalovo. A i oni šutevi koji su upućeni na gol završavali su u rukama Poupa. Ipak, Junajted je u završnici postigao gol preko Luka Šoua, ali on je opravdano poništen zbog faula u napadu.

Ovim porazom Crveni đavoli nisu iskoristili činjenicu da Čelsi nije pobedio i sada na petom mestu imaju četiri boda manje za mestima koja vode u Ligu šampiona. Barnli je tek 13. ali ima samo četiri boda manje.