SK

23.01.2020 | 22.45 > 22:56

Firmino za nastavak niza Redsa: Povređen Mane

Liverpool FC

U poslednjoj utakmici 24. kola Premijer lige lider Liverpul zabeležio je novu pobedu, 22. u šampionatu, u gostima protiv Vulverhemptona 2:1.

Sadio Mane

Michael Regan/Getty Images

Međutim, trener Liverpula neće po mnogo dobrih stvari pamtiti ovo gostovanje. Osvojena su tri boda, ali veliki problem će ekipi Jirgena Klopa predstavljati potencijalno ozbiljna povreda Sadija Manea, koji je u suzama napustio teren već u 33. minutu. Najverovatnije je u pitanju zadnja loža.

Redsi su odlično počeli i posle sjajnog kornera Aleksander-Arnolda došli do vođstva već u osmom minutu, a najviše je skočio u šesnaestercu kapiten Džordan Henderson. Usledila je povreda Manea, ulazak Minamina, koji je tako postao prvi Japanac ikada koji je zaigrao za Liverpul u Premijer ligi. Ali intenzitet igre lidera je pao.

Doduše, imali su Redsi, u prvom redu Mohamed Salah, nekoliko veoma izglednih šansi, ali nisu uspeli da dupliraju prednost. Kazna je uslediila u 51. minutu, kada je odličnu kontru i fantastičan centaršut Traorea golom krunisao Raul Himenes. To je prvi primljen gol Liverpula posle 50 dana. Imali su Vulvsi još jednu sjajnu priliku preko Meksikanca, ali je ostalo 1:1. Ipak, bodovi su otišli u Liverpul, pošto je u 85. minutu Roberto Firmino iskoristio pas junaka utakmice Džordana Hendersona za tri nova boda.

Liverpul je zadržao 16 bodova prednosti u odnosu na šampiona Mančester Sitija i ovo im je 14. vezana pobeda. Vulverhempton je ostao sedmi sa 34 bodova, koliko imaju i Mančester Junajted i Totenhem na petom i šestom mestu.