David Ramos, Getty Images

27.01.2020 | 22.55

Arsenal 'deca' odvela u 1/8 finala FA kupa

Fudbaleri Arsenala pobedom u gostima protiv Bornmuta 2:1 obezbedili su plasman u osminu finala FA kupa Engleske.

Arsenal

Warren Little, Getty Images Sport

Menadžer Tobdžija Mikel Arteta je na teren poslao kombinovan tim, a najmlađi igrači ekipe iz Londona opravdali su poverenje, pogotovo u prvom poluvremenu kada su višena oba pogotka.

Arsenal je poveo u 5. minutu, kada je 18-godišnji Bukajo Saka snažnim udarcem pogodio mrežu domaćeg tima na asistenciju vršnjaka Gabrijela Martinelija.

Tobdžije su posao završile u 26. minutu, a strelac je posle lepe akcije i dodavanja Sake bio Edvard Nketia.

Arsenal je kontrolisao dešavanja sve do nadoknade vremena kada je Sem Saridž uspeo da savlada Emilijana Martineza. Domaći su u 100. minutu imali solidnu šansu da dođu i do drugog pogotka, ali je udarac Kuka završio preko prečke.

Artetin tim će u osmini finala gostovati članu Čige 1 (treća divizija) Portsmutu, koji je u četvrtoj rundi FA kupa eliminisao Barnsli 4:2.

Poznati su i ostali parovi četvrtfinala, a ukoliko ne bude iznenađenja derbi ćemo gledati u Londonu.