Ulet Ifansasti/Getty Images

01.02.2020 | 17.49 > 17:52

Tri asistencije Firmina i dva gola Salaha: Poker Redsa

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su pobedili Sautempton kod kuće sa 4:0, u 25. kolu Premijer lige, i krupnim koracima nastavili put ka šampionskoj tituli.

Roberto Firmino, Mohamed Salah, Đorđino Vajnaldum

Julian Finney, Getty Images

Tim Jirgena Klopa lider je prvenstva sa 73 osvojena boda, čak 22 više od drugoplasiranog Mančester Sitija, koji ima meč manje.

Šampion Evrope i sveta do 16. uzastopnog trijumfa u prvenstvu, a ukupno 24, stigao je golovima Aleksa Okslejd-Čemberlejna, Džordana Hendersona i Mohameda Salaha u drugom poluvremenu, a meč je obeležio i Roberto Firmino sa tri asistencije.

Redsi su u prvih 45 minuta dominirali u posedu, ali su stvorili samo jednu pravu šansu preko Virdžila van Dajka.

Organizovanu odbranu Svetaca "otključao" je Čemberlejn u 47. minutu, na asistenciju Roberta Firmina i od tada je posao za Crvene bio znatno lakši.

Firmino se ponovo našao u ulozi asistenta u 60. minutu, a ovoga puta se u strelce upisao Henderson.

Nekoliko trenutaka kasnije, Džejms Vord-Prouz je propustio prvu šansu za goste i kazna je stigla svega tri minuta kasnije - Henderson je proigrao Salaha iza leđa odbrane, za rutinsku egzekuciju Egipćanina.

Najbolji strelac Liverpula zapečatio je trijumf u 90+1. minutu svojim 14. golom u sezoni, posle kontre i dodavanja Firmina.

Klub sa Enfilda gostuje Noriču u sledećem kolu. Sautempton, koji je na 11. poziciji sa 31 poenom, dočekuje Burnli.

Šefild Junajted je autogolom golmana Visentea Guaite savladao Kristal Palas na gostovanju sa 1:0 i popeo se na petu poziciju tabele sa 36 bodova.

Everton je nakon velikog preokreta savladao Votford kao gost rezultatom 3:2. Popularni Stršljenovi su poveli u 10. minutu, a u strelce se upisao Adam Masina na dodavanje Đerara Delofeua. Roberto Pereira je povisio na 2:0 u 42. a u ulozi asistenta našao se Troj Dini, i tada je na Vikeridž roudu delovalo da će domaći tim zabeležiti novu pobedu.

Međutim, usledio je totalni preokret u režiji fudbalera Evertona. Štoper Karamela Jeri Mina smanjio je prednost u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, da bi stotinak sekundi kasnije kolumbijski reprezentativac ponovo savladao Bena Fostera i rezultatom 2:2 otišlo se na odmor. U nastavku nije viđeno mnogo šansi, a gosti su ostali sa igračem manje pošto je u 70. Minutu Fabian Delf dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

I desetkovana, ekipa Evertona uspela je da dođe do sva tri boda, pošto je u 90. Minutu Teo Volkot iskoristio dodavanje Moizea Kine i tako doneo Evertonu devetu pobedu u sezoni, koja ga stavlja na deveto mesto na tabeli sa 33. boda, dok je nakon 12. Poraza Votford ostao u opasnoj zoni.

U jako zanimljivoj utakmici u Londonu, Vest Hem i Brajton su remizirali rezultatom 3:3. Isa Diop je doveo Čekićare do prednosti nakon pola sata igre, a u ulozi asistenta našao se Robert Snodgras. Škotski reprezentativac je na isteku 45. minuta duplirao prednost Vest Hema.

Ipak, u nastavku su Galebovi smanjili prednost zahvaljujući Ogboni koji je postigao autogol, ali je fantastični Robert Snodgras u 57. Minutu vratio Vest Hemu dva gola prednosti. Ipak, Brajton je do kraja uspeo da dođe do boda u Londonu.

Prvo je Paskal Gros u 75. minutu smanjio na 3:2, da bi konačan rezultat postavio Glen Marej u 79. Nakon ovog remija Vest Hem je ostao u crvenoj zoni sa 24 boda, dok ih Brajton ima dva više i zauzima 15. poziciju.

Bornmut je dobio Aston Vilu kod kuće sa 2:1 i upisao svoj drugi trijumf zaredom.

Biling je doveo Trešnjice u vođstvo u 37. minutu, da bi Ake u 44. udvostručio prednost. Jedini gol za Vilu dao je Samata u 70, a ekipa Edija Haua je od 51. igrala sa desetoricom zbog isključenja Lerme.

Bornmut je 16. na tabeli sa 26 bodova, dok je Vila 17. sa 25.