Getty Images/Stuart Franklin

05.02.2020 | 22.38 > 22:41

Dva preokreta, pa gol iz penala u finišu: Spursi prošli

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u osminu finala FA kupa pobedom nad Sautemptonom kod kuće sa 3:2.

Hjeon-Min Son

Julian Finney, Getty Images

Prvi duel dva tima na Sent Merisu završen je bez pobednika (1:1), pa se pitanje učesnika sledeće runde tražilo u Londonu.

Tamo je viđen izuzetno uzbudljiv meč, vodili su domaći, pa gosti, a na kraju je sve rešeno sa penala koji je realizovao Hjeon-min Son u 87. minutu.

Ekipa Žozea Murinja stigla je do prednosti u 12. minutu autogolom Džeka Stivensa, ali se na veliki odmor otišlo uz poravanat rezultat pošto je Šejn Long u 34. pogodio za Svece.

Posle sjjanog pogotka Denija Ingsa u 72, gosti su bili bliži slavlju, međutim, na novo izjednačenje čekalo se svega šest minuta.

Dele Ali je proigrao Lukasa, a ovaj sjajnim driblingom i šutem sa ivice šesnaesterca pogodio ugao i najavio preorket.

Totenhem će u borbi za četvrtfinale igrati protiv Noriča.