U Čempionšipu će tokom vikenda biti odigrani dueli 31. kola, a u prvom meču ove runde sastali su se Bristol siti i Birmingem.

birmingham city

Alex Davidson/Getty Images

Gosti su slavili nakon preokreta rezultatom 3:1.

Domaćin je odlično počeo utakmicu i do prednodti je došao u 40. sekundi, pošto je grešku napravio štoper gostiju Roberts, a Paterson je savladao Lija Kempa.

Birmingem je izjednačio u 23. minutu, a svoj drugi gol na poslednje dve utakmice dao je Skot Hogan.

Preokret je usledio samo sedam minuta kasnije. Najbolji strelac Bristola Andreas Vajman dao je autogol. Pobedu gostima je potvrdio Jutkevič u drugom minutu nadoknade.

Birmingem je u najboljoj seriji, pet kola bez poraza. Prvog dana vikenda ćete na našim kanalima moći da gledate još dva duela u okviru Čempionšipa.

Dan počinjemo utakmicom između Vigana i Prestona koju možete da pratite na SK5 od 13:30h, na SK HD od 16h očekije vas susret Redinga i Hala, a poslednji meč subotonjeg programa gledaćete od 18:30h na SK1 sastaju se Notingem forest i Lids.