Getty Images/Stuart Franklin

12.02.2020 | 22.36 > 22:56

Mitrović prvi strelac Čempionšipa! Fulam u PL zoni

Fudbaleri Milvola i Fulama u malom derbiju Londona odigrali su nerešeno 1:1 u meču 32. kola Čempionšipa, a golgeterski niz nastavio je Aleksandar Mitrović.

Aleksandar Mitrović

Marc Atkins/Getty Images

Srpski reprezentativac je već u 3. minutu doneo prednost gostima svojim 21. pogotkom u sezoni, ali je Milvol već do sredine prvog poluvremena mogao da preokrene rezultat.

Islanđanin Jon Dadi Bodvardson je izjednačio u 8. minutu, a Džed Valas u 22. nije realizovao najstrožu kaznu.

Fulam je već šest mečeva bez poraza (četiri pobede i dva remija) i sa 56 bodova na drugom mestu se izjednačio sa Lidsom koji je u seriji loših rezultata. Sjajni Mitrović je u trećoj uzastopnoj utakmici postigao gol i na prvom mestu liste strelaca pretekao Olija Votkinsa iz Brentforda.

Lider Vest Brom je posle preokreta slavio na gostovanju Redingu 2:1. Rumun Puškaš je u 11. minutu iz penala doneo prednost svom timu, a četvrt časa kasnije izjednačio je Pereira.

Ekipi Slavena Bilića tri boda obezbedio je Bartli na asistenciju Krovinovića u 49. minutu. Vest Brom je prvi sa 62 boda, odnosno ima šest više od Lidsa i Fulama.

Preston je bio siguran na gostovanju Stouku i trijumfom 2:0 ostao je u plej-of zoni za plasman u Premijer ligu sa 53 boda, koliko ima i Bristol Siti posle pobede pred svojim navijačima protiv Derbija 3:2. Drugi gol za Bristol Siti postigao je Hrvat Filip Benković.

U ostalim mečevima Kardif je u gostima savladao Hadersfilf 3:0, a Luton je u borbi za opstanak zabeležio važan trijumf protiv Šefild Venzdeja 1:0.