Getty Images/Stuart Franklin

15.02.2020 | 15.21 > 15:24

Vestvud kao Piksi: Burnli srušio Svece

Fudbaleri Burnlija pobedili su Sautemtpon na gostovanju u 26. kolu Premijer lige rezultatom 2:1.

Sautempton - Burnli

Mike Hewitt, Getty Images

Duel na jugu Engleske obeležio je vezista gostiju Ešli Vestvud, koji je postigao gol direktno iz kornera.

Bio je to pogodak za vođstvo ekipe Šona Dajša u drugom minutu. Vestvud je poslao oštru loptu na prvu stativu, Deni Ings ju je greškom propustio, a golman Deni Mekarti nije reagovao na vreme i ona je prešla gol liniju.

Premier League

Prednost Burnlija nije dugo trajala. Već u 18. minutu Sveci su uspeli da poravnaju udarcem sa distance Inga. Sjajnom napadaču to je 15. gol u sezoni i treći je strelac lige.

Samo osam minuta kasnije, domaći su propustili da preokrenu pošto je Džek Stivens pogodio prečku, potom je na startu drugog poluvremena neprecizan bio i Musa Đenepo, pa je kazna stigla vrlo brzo.

Igrao se 60. minut, kad je Matej Vidra prihvatio loptu na ivici šesnaesterca i poslao projektil pod prečku za konačan rezultat.

Burnliju je to treći trijumf u poslednja četiri meča i sa 34 boda zauzima 10. mesto na tabeli.

Tim Ralfa Hazenhitla je u istom periodu ostvario treći poraz i sa 31 poenom zauzima 13. poziciju.