15.02.2020 | 15.46 > 15:47

Keš u nadoknadi za remi VBA i Foresta

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Notingem Foresta odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici 33. kola Čempionšipa.

Matty Cash

Nathan Stirk/Getty Images

Meč pred 25.000 gledalaca obeležio je niz preokreta, dva autogola, kao i zanimljiva situacija u samom finišu.

Vest Bromvič je do vođstva došao u 37. minutu golom Kaluma Robinsona, posle asistencije Mateusa Pereire. Odgovor je na drugoj strani usledio manje od deset minuta kasnije, ali autogolom Kajla Bartlija, pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Domaći tim je poveo drugim autogolom viđenim na utakmici, pošto je Tobijas Figeiredo zatresao sopstvenu mrežu. Vest Brom je do prvog minuta nadoknade imao priliku da se odvoji na plus devet u odnosu na svoje pratioce na čelu Čempionšipa, ali je njegove nade raspršio Mati Keš sjajnim golom sa skoro ivice šesnaesterca. Bio je to ujedno prvi udarac u okvir gola na celoj utakmici za gostujući tim, a Kešov prvi gol posle četiri meseca, treći u sezoni.

Championship

U samom finišu utakmice došlo je do gužve u kaznenom prostoru Foresta, Robinson je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda pošto je lopta pogodila Bartlija, koji je ležao na aut-liniji.

Vest Bromvič na prvoj poziciji Čempionšipa ima 63 boda, sedam više od Lidsa, uz utakmicu više. Forest je na četvrtom mestu sa 55 bodova.