Getty Images/Stuart Franklin

16.02.2020 | 16.48 > 16:55

Spursi u trci za LŠ: Son u 90+4. srušio Vilu

Tottenham Hotspur

Fudbaleri Totenhema pobedili su Aston Vilu u 26. kolu Premijer lige golom Hjeon Min Sona u 90+4. minutu - 3:2.

Son Hjeon-min

Michael Regan, Getty Images

U jednom od poslednjih napada na Vila parku, Bjorn Engels je napravio veliku grešku i propustio loptu kroz noge, što je Korejac iskoristio i posle sjajnog trka poslao ju je iza leđa Pepea Reine.

Bio je to njegov drugi pogodak na meču, a ukupno 51. u Premijer ligi, čime je postao tek sedmi igrač u istoriji Totenhema sa 50+ golova u domaćem takmičenju.

Ekipa Žozea Murinja tom pobedom je nastavila trku za četvrto mesto i Ligu šampiona.

Sad je peta na tabeli sa 40 bodova, jednim manje od četvrtoplasiranog Čelsija, sa kojim se sastaje u sledećoj rundi na Stamford Bridžu. Plavi, uz to, imaju i meč manje.

Duel na Vila Parku nije dobro počeo za Spurse, naročito za Tobija Aldeverelda, koji je u devetom minutu nespretnom intervencijom postigao autogol za vođstvo domaćina.

Nije mnogo vremena, ipak, trebalo belgijskom defanzivcu da se iskupi. Igrao se 27. minut, kad je Aldevereld sjajnim udarcem iz okreta zakucao loptu pod prečku i doneo gostima izjednačenje.

Bila je to najava onoga što je usledilo u nadoknadi prvog dela.

Stiven Bergvajn je pao u šesnaestercu, posle duela sa Bjornom Englesom, sudija Martin Etkinson pokazao je na jedanaesterac, a gol iz odbitka postigao je Hjeon Min Son.

Ni vođstvo Totenhema nije dugo trajalo. Poput Aldeverelda na drugoj strani, i Engels je brzo ispravio grešku.

U 53. minutu, Džek Griliš je sjajno centrirao iz kornera pravo na glavu Belgijanca kojem nije bilo teško da zakuca loptu iza leđa Iga Lorisa.

Do kraja utakmice, ekipa Žozea Murinja je bila konkretniji rival i u nekoliko navrata je zapretila golu Pepea Reine.

Najbolje šanse su propustili Ali i Bergvajn i delovalo je da će bod ostati u Birmingemu, ali je na kraju Son odlučio meč.

Vila je 17. na tabeli sa 25 bodova i pred njom je duel u Sautemptonu.