Getty Images/Stuart Franklin

16.02.2020 | 17.11

Son: Pokazali smo karakter, zaslužili smo pobedu

Tottenham Hotspur

Fudbaler Totenhema Hjeon Min Son ponosan je što je baš on postigao pobedonosni gol za svoj tim u duelu sa Aston Vilom.

Heung-Min Son

Michael Regan Getty Images Sport

Spursi su slavili sa 3:2, a Son je odlučujući pogodak postigao u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Bio je to drugi pogodak korejskog fudbalera na utakmici, pošto je prethodno posle promašenog penala postigao gol iz odbitka za 2:1.

"Čekao sam golmana da se pomeri, ali on nije. Sjajno je odbranio. Međutim, nisam odustao i imao sam sreće da postignem gol".

A duel nije dobro počeo za Totenhem, pošto je u devetom minutu Tobi Aldevereld postigao autogol.

"Gubili smo 1:0, ali smo pokazali karakter. Osećao sam se loše jer sam imao nekoliko šansi koje nisam iskoristio. Na kraju sam postigao gol za pobedu, što me čini vrlo srećnim. Zaslužili smo pobedu".

Ekipa Žozea Murinja sada je peta na tabeli sa 40 bodova.