Posle serije remija, Arsenal konačno slavi pobedu

Arsenal FC

Nakon četiri vezana remije upisana pre pauze, fudbaleri Arsenala došli su na svom terenu protiv Njukasla do sedme pobede u sezoni.

Alexandre Lacazette

Arsenal je na svom terenu slavio protiv Njukasla rezultatom 4:0. Golove su za ovu pobedu postigli Pjer Emerik Obamejang, Nikolas Pepe, Mesut Ozil i Aleksander Lakazet. Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Nije bilo golova u provom poluvremenu, a oba tima imala su po jednu dobru priliku.

Mogao je Njukasl do vođstva u 15. minutu kada je sjajnu šansu propustio Džoelinton, lopta je otišla pored gola.

Domaći su najbolju priliku u prvih 45. minuta imali preko Škodrana Mustafija, njegov pokušaj nakon kornera je blokiran.

Prvi gol viđen je u 54. minutu. Odlično je centrirao Pepe, a Obamejang odlično glavom šalje loptu u mrežu.

Nepuna tri minuta kasnije Pepe se i sam upisao u strelce. Bakajo Saka je centrirao, Pepe je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i poslao je u gol uz levu stativu.

Priliku da se vrati u meč Njukasl je propustio u 63. minutu. Klarkov šut iz blizine je izblokiran. Neprecizan je desetak minuta kasnije bio i Alan Sent-Maksimin, a kazna je stigla u vidu novog gola Arsenala.

Ovoga puta asistent je bio Aleksander Lakazet, a Mesut Ozil odlično i snažno šutira po sredini gola i Dubravka ostaje nemoćan.

Kada je izgledalo da je sve gotovo, i Lakazet je matirao Dubravku snažnim šutem iz kaznenog prostora za konačnih 4:0 u petom minutu nadoknade.

Arsenal sada na desetom mestu ima 34 boda, jedan manje od Junajteda koji ima i meč manje i šest manje od Šefild junajeda na petom mestu na tabeli koje će velikom broju ekipa biti cilj u slučaju da na snazi i posle žable ostane kazna Mančseter sitiju.