Alex Livesey/Getty Images

22.02.2020 | 15.15

Čelsi lako sa Spursima, nova VAR lakrdija

U prvom meču 27. kola Premijer lige Čelsi je slavio protiv Totenhema 2:1 na Stamford bridžu. Utakmicu je obeležio momenat u kom je Đovani Lo Selso morao da dobije crveni karton, ali su sudije u VAR sobi poručile da start nad Aspilikuetom nije za isključenje.

FC Chelsea

Catherine Ivill/Getty Images

U prvih desetak minuta je viđena po jedna šansa na obe strane, da bi u 15. minutu Čelsi konačno zatresao mrežu protivnika. Najpre je šutirao Olivije Žiru ali je njegov udarac odbranio Loris, sledio je šut Rosa Barklija koji je pogodio stativu, da bi se zatim lopta vratila Žiruu koji je sa desne strane iskosa sjajno iz mesta levom nogom pogodio donji ugao Totenhemovog gola.

Do kraja poluvremena Totenhem je probao da zapreti preko Lukasa Moure posle čega je bio korner za Spurse. Odmah potom je iz uradca iz ugla Davinson Sančes šutrao preko gola.

Drugo poluvreme počinje golom za Markosa Alonsa. Pogotku su prethodili sjajni potezi Mejsona Maunta i Rosa Barklija koji je asistirao Markosu Alonsu. Odličan šut sa dvadesetak metara nije mogao da odbrani Igo Loris.

U 52. minutu je Đovani Lo Selso veoma neoprezno startovao na Sesara Aspilikuetu kome je kostobran spasao nogu, a Argentinac nije dobio ni žuti karton. Sudija Majkl Oliver, u konsultaciji sa VAR sobom nije pokazao Lo Selsu nikakav karton iako je bilo jasno da to treba da bude isključenje. Ni u ovoj situaciji glavni sudija nije išao do monitora da sam gleda ponovljen snimak.

Čelsi je imao šansu preko Temija Ejbrahama koji je ušao sa klupe, a u 82. minutu je Alonso mogao da dođe do drugog gola ali je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Totenhem je uspeo da postigne gol u 89. minutu kada je Lamela ušao sa leve strane u šenaesterac Čelsija, a kada je probao da doturi pas saigraču loptu je u svoju mrežu poslao Ridiger.