22.02.2020 | 17.54 > 17:57

Bizarni VAR obrt, nedovoljna golčina Stivensa (VIDEO)

U mečevima 27. kola Premijer lige odigranim u subotu popodne domaći su ostvarili tri pobede, a Šefild Junajted i Brajton remizirali su 1:1.

VAR

Getty Images/Alex Livesey

U meču Burnlija i Bornmuta gosti nisu bili miljenici VAR. Prvo je vodeći gol Džošue Kinga poništen zbog igranja rukom, a u 53. minutu domaći su poveli posle sjajnog solo prodora i gola Vidre. A onda je u 59. minutu VAR potpuno razbio nade Bornmuta – gosti su izjednačili, ali posle gledanja snimka pogodak ne samo što je poništen, već je i dosuđen penal na drugoj strani. Džej Rodriges bio je siguran izvođač.

Sport Klub Youtube

Moglo je da bude i ubedljivije kada je šutirao Meknil, ali je lopta završila na prečki. Što se nije desilo tada, jeste u 88. minutu – osvojena lopta na sredini, kontra i odličan udarac Meknila sa ivice kaznenog prostora za konačnih 3:0 za Barnli.

Šefild Junajted u vođstvo je doveo Enda Stivens u 26. minutu, kada je primio loptu iskosa sa leve strane na petnaestak metara od gola i poslao projektil u gornji desni ugao.

Međutim, domaći su vođstvo brzo ispustili, i to golom koji će sigurno razljutiti menadžera Krisa Vajldera jer je Mopej ostavljen usamljen u petercu i nije mu bilo teško da izjednači rezultat. BIo je to njegov osmi pogodak u sezoni.

Do kraja je Junajted bio bolji, naročito dobre prilike imali su u završnici, ali Mekburni i Flek nisu uspeli da donesu trijumf Oštricama.

Sautempton je poveo u devetom minutu meča sa Aston Vilom, od starta su Sveci pritiskali, a Đenepo je bio asistent za Šejna Longa, koji na prvoj stativi šalje loptu u mrežu. Desetu pobedu Sautemptona overio je Armstrong u 95. minutu, a tim iz Birmingema nijednom nije pogodio okvir gola na meču.

Kristal Palas je u završnici prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu došao u vođstvo u meču sa Njukaslom. Patrik van Anholt iz slobodnog udarca pogodio je malu mrežu i golmanov ugao Martina Dubravke – to je bio jedini pogodak i osma pobeda Palasa ove sezone, a u samoj završnici Lazaro je dobio crveni karton. Luka Milivojević je bolestan i zato je propustio meč.