22.02.2020 | 18.36 > 18:37

Bilić hita ka Premijer ligi

Ekipa Vest Bromič Albiona učvrstila se na prvoj poziciji tabele pošto je u gostima ubedljivo pobedila tim Bristol Sitija 3:0 u 34. kolu Čempionšipa.

Slaven Bilić

George Wood, Getty Images Sport

Dva gola je dao Robson Kanu, jedan Robinson, a ekipu Slavena Bilića nije poremetilo ni to što je od 77. minuta igrala sa igračem manje kad je direktan crveni karton dobio Roman Sojers.

Lids je takođe ostao na poziciji koja obezbeđuje direrktan plasman u Premijer ligu. Savladao je Reding sa 1:0 pogotkom Pabla Ernandesa u 57. minutu. Brentford nije iskoristio kiks i nerešen rezultat Fulama od petka uveče, čak je gubio od Blekburna da bi na kraju igrao nerešeno 2:2.

U ovom kolu do važnih bodova došle su ekipe koje se bore za opstanak. Barnsli je savladao Midlsbro 1:0, a istim rezultatom je Vigan pobedio Milvol. Čarlton je bio bolji od Lutona rezultatom 3:1, a dva gola je dao Lajl Tejlor. Slavio je i Stouk i to protiv Kardifa rezultatom 2:0.

Najviše golova viđeno je na stadionu Sent Endrjuz gde je Birmingem dva puta vodio protiv Šefild Vensdeja, ali je tek golom u 90. minutu uzeo bod. Meč je završen rezultatom 3:3.