Junajted i Vulvsi sigurni, majstorija Marsijala

Fudbal - video 23. feb 202016:39 > 16:42
Michael Regan/Getty Images

Pobedom protiv Votforda u 27. kolu, Mančester junajted izbio je na peto mesto na tabeli Premijer lige. Pobedu je upisao i Vulverhempton.

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na Old Trafordu protiv Votforda 3:0 i tom pobedom došli do petog mesta na tabeli gde sada imaju bod više od Totenhema i Šefild junajteda. Vulverhempton sa današnjom pobedom ima 39 bodova na osmom mestu. Votford i Norič ostaju na pretposlednjem i poslednjem mestu na tabeli.

Mrežu Stršljenova Junajted je načeo u 42. minutu. Na Brunu Fernandešu je napravljen prekršaj u kaznenom prostoru, a on je bio i strelac sa bele tačke za svoj prvi gol u dresu Crvenih đavola i vođstvo 1:0.

U 54. minutu Troj Dini pogodio je za izjednačenje, ali je radost gostiju kratko trajala jerje VAR potvrdio da je golu prethodilo igranje rukom.

U 58. minutu bilo je 2:0 nakon majstorije kakvu viđamo na malim terenima ili u fudbalu na pesku, a ovde ju je izveo Entoni Marsijal. Marsijalu je ovo deseti gol u Premijer ligi ove sezone.

Tresla se mreža Votforda ponovo u 75. minutu. Fernaneš je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Mejson Grinvud.

Vulverhempton je na svom terenu bio bolji od Noriča i do trijumfa došao rezultatom 3:0.

Na poluvremenu je rezulat već bio 2:0 zahvaljujući golovima Dioga Žote.

Žota je prvi od dva gola postigao u 19. minutu, da bi nakon pola sata igre još jednom pogodio mrežu Kanarinaca.

Vulvsi nisu stali ni u nastavku pa je samo pet minuta po povratku igrača na teren u drugom poluvremenu na semaforu pisalo 3:0.

Raul Himenez je odlično pratio akciju svog tima, lepo primio loptu i ispred dvojice defanzivaca Noriča je poslao u mrežu.