Catherine Ivill/Getty Images

23.02.2020 | 19.23

Arsenal od šoka u 50. sekundi do pobede protiv Evertona

Poslednji nedeljni meč 27. kola Premijer lige doneo nam je pet golova, dosta zabave i pobedu Arsenala protiv Evertona 3:2.

Pierre-Emerick Aubameyang

Marc Atkins, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala savladali su na svom terenu Everton rezultatom 3:2 i vezali dve pobede nakon serije od četiri remija koja su prethodno imali u Premijer ligi.

Počelo je eksplozivno jer je Everton vodio posle samo 50 sekundi igre golom Dominika Kalverta-Luina koji se najbolje snašao i odbijenu loptu spretno poslao u mrežu.

U 18. minutu Mikel Arteta bio je prinuđen da napravi izmenu jer je povredu ramena doživeo Sead Kolašinac. Ispostaviće se da je Bakajo Saka bio prava zamena jer je samo devet minuta od ulaska u igru asistirao za gol koji je postigao Edvard Nketia.

Preokrenuo je Pjer-Emerik Obamejang nakon sjajnog dodavanja Davida Luiza. Igrao se 33. minut.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu.

U četvrtom minutu nadoknade Rišarlison, na dodavanje Jerija Mine pogađa za izjednačenje 2:2.

Tek što je sudija označio početak drugog poluvremena, Obamejang postiže drugi gol na meču, a 17. ligaški ove sezone za novo vođstvo domaćih. I ovoga puta je Obamejang dobio dugu loptu, samo je asistent umesto Luiza bio Niklas Pepe.

Everton je u trećem minutu nadoknade imao priliku da dođe do boda, ali je iz blizine neprecizan bio Kalvert-Luin.

Arsenal nakon druge vezane pobede dolazi na deveto mesto na tabeli sa 37 bodova, četiri manje od Mančester junajteda koji je peti. Everton je pao na 11. mesto gde ima bod manje.