Michael Regan/Getty Images

24.02.2020 | 22.49 > 22:51

Izjednačen rekord Sitija: Liverpul bolji od Vest Hema

Fudbaleri Liverpula savladali su na svom terenu Vest Hem sa 3:2 u poslednjem meču 27. kola Premijer lige.

Liverpool

Clive Brunskill Getty Images

Liverpul je ostvario 18. uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu, čime je izjednačio rekord Mančester Sitija iz 2017. godine. Ujedno, zabeležio je 21. pobedu u nizu na Enfildu.

Redsima je sada potrebno da osvoje još 12 bodova, kako bi osigurali titulu u Premijer ligi, koju čekaju tri decenije.

Ekipa Jirgena Klopa povela je vrlo rano. Već u devetom minutu je pogodio Vajnaldum, posle centar šuta Aleksander-Arnolda.

Ipak, samo tri minuta kasnije izjednačenje gostima doneo je Diop, posle korenera.

Opsedao je Liverpul gol rivala u nastavku. Imao je odličnu šansu Van Dajk u 40. minutu, ali je pogodio prečku. Ipak do kraja prvog dela utakmice rezultat nije promenjen.

Preokret 'čekićarima' doneo je Fornals golom u 54. minutu.

Ipak, radost Vest Hema nije dugo trajala, izjednačenje domaćima doneo je Salah u 68. minutu, svojim 15. pogotkom u sezoni u domaćem prvenstvu. Tom prilikom dosta nespretno reagovao je golman gostiju Fabijanski, kome je lopte prošla kroz noge.

Preokret ekipi sa Enfilda doneo je Mane u 81. minutu. Krenuli su domaći u nastavku, a posle asistencije Aleksander Arnolda najbolje se snašao Mane.

U 86. minutu je Mane postigao još jedan pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

U završnici meča Vest Hem je imao veliku priliku da dođe do izjednačenja, ali je Alison hitro reagovao.

Liverpul je prvi sa 79 bodova, 22 više od Mančester Sitija. Vest Hem je u zoni ispadanja sa samo 24 boda.