Egipćanin šokirao Bilića: VBA pao na Hotornsu

Fudbal - video 29. feb 202018:15 > 18:46
Lewis Storey, Getty Images Sport

Vodeći tim Čempionšipa Vest Bromič Albion neočekivano je izgubio na svom terenu od Vigana 1:0 u 36. kolu golom kapitena gostiju Egipćanina Sema Morsija.

Posle pet pobeda i jednog remija u poslednjih šest ligaških mečeva ekipa Slavena Bilića je poražena golom veznog fudbalera Vigana u 73. minutu. To je važna pobeda za goste jer su izašli iz zone ispadanja i sad su na poziciji broj 19.

Uprkos neočekivanom porazu VBA je zadržao prvo mesto na tabeli Čempionšipa, ali sad ima samo bod više od drugoplasiranog Lidsa, koji je ranije u subotu kao gost ubedljivo pobedio Hal Siti 4:0.

Treći je Fulam, koji je na svom Krejven Kotidžu savladao ekipu Prestona 2:0. Za promenu ovoga puta gol nije postigao prvi strelac lige reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović. Najpre je nesrećno za goste autogol dao njihov golgeter veteran Dejvid Njudžent u 58. minutu, da bi konačan rezultat postavio Abubakar Kamara u petom minutu nadoknade vremena.

Najefikasniji u subotu bio je Hadersfild, kao domaćin u derbiju začelja napunio je mrežu Čarlton Atletika 4:0. Dva pogotka postigao je sve efikasniji Karlan Grant u 25. i 90, Stiv Muni u 75. i Žuninjo Bakuna u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Blekburn Rovers i Svonsi odigrali su nerešeno 2:2. „Devetka“ Roversa Sem Galaher prekinuo je post golom u 25. minutu. Svonsi je izjednačio u 45. preko 19-godišnjeg Rijana Brustera, pozajmljenog igrača Liverpula, a potpun preokret doneo je internacionalac iz Gane Andre Ajev, čiji je brat Džordan takođe bio strelac u subotu, ali u Premijer ligi za Kristal Palas.

Za domaći Blekburn penal nije iskoristio Deni Grejem. Golman gostiju Fredi Vudman odbranio je jedanesterac drugu nedelju uzastopno. Ipak, bod domaćem timu doneo je Bredli Džonson u poslednjim trenucima meča.

Isti rezultat – 2:2 bio je i u meču Kardifa i Brentforda. Prvi gol na meču postigao je Luka Račić, 20-godišnji danski internacionalac poreklom iz Crne Gore, iz Berana. Njegov brat od ujaka je golman mlade reprezentacije Crne Gore Filip Đukić. Na 2:0 za „Ose“ povisio je Brajan Mbeumo u 21. minutu, ali favorizovani gosti iz Londona nisu sačuvali prednost jer su Velšani dali dva gola za sedam minuta preko Džuniora Hoileta i Džoa Rolsa do kraja poluvremena.

Četiri gola viđeno je u Londonu između QPR i Birmingema. Strelci su bili Mark Pju u 51. i Džordan Hjugl u 55. minutu za domaći tim, a Skot Hogan u 24. i 81. minutu za goste. Raspoloženi Hogan je dao šest golova u poslednjih sedam utakmica.

U još jednom derbiju začelja bodove su podelili Luton Taun i Stouk 1:1. Iako su gosti vodili još od devetog minuta golom Sema Vouksa, kome je to bio prvi gol u tekućoj godini, poslednjeplasirani tim je izjednačio golom Džejmsa Kolinsa iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena.

Nerešeno 1:1 bilo je i u duelu Milvola i Bristol Sitija, dva tima koji se nadaju plasmanu u plej-of. Gol za goste postigao je Pedro Pereira u 10. minutu, a bod domaćoj ekipi doneo je autogol Čeha Tomasa Kalasa u 51. minutu.

Iako su Ovnovi iz Derbija po rezultatima drugi najgori gost u Čempionšipu već posle pola sata igre vodili su sa 3:0 na stadionu Hilsboro u Šefildu golovima Toma Lorensa u 7. i 24. i mladog Džejsona Najta u 30. minutu. Utešni pogodak za domaće „Sove“ postigao je Džoš Vindas u 74. minutu za konačnih 1:3.

Reding je pred svojim navijačima savladao Barnsli 2:0, golovima Jakua Meite u 11. i Rumuna Puškaša u 60. minutu.

Poslednja utakmica se igra u ponedeljak uveče, sastaju se Midlsbro i Notingem Forest.