07.03.2020 | 15.20 > 15:21

Liverpul preokretom za istoriju

Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut rezultatom 2:1 u okviru 29. kola Premijer lige i tako ispisali nove stranice istorije.

Mohamed Salah

Jan Kruger/Getty Images

Izabranici Jirgena Klopa posle 29 rundi šampionata imaju 82 bodova, što je najveći broj koji je neki klub osvojio u elitnom klupskom fudbalu. 'Redsi' su u dosadašnjem delu sezone upisali 27 pobeda, uz po jedan remi i poraz.

Pred oko 53.000 gledalaca na “Enfildu”, Liverpul je prekinuo niz od dva poraza posle preokreta, pošto je Bornmut poveo u devetom minutu preko Kaluma Vilsona. Domaći tim je izjednačio golom Mohameda Salaha u 25. minutu, da bi Sadio Mane osam minuta doneo vođstvo Liverpulu, koje je on zadržao do kraja susreta.

Golom za izjednačenje egipatski fudbaler je postao prvi igrač Liverpula koji je postigao barem 20 golova u tri uzastopne sezone od Majkla Ovena, koji je to uspeo od sezone 2000/01. Salah je pre dve sezone bio strelac 44 puta, a tokom prošle 27 puta.

Bormut je do vođstva došao iz prve izglednije šanse, kada je Vilson posle asistencije Džefersona Lerme iz blizine savladao Adrijana. Gosti su posle toga nastavili sa ofanzivom, ali su to presekli igrači Liverpula fantastičnim golom Salaha, kojeg je odlično na desnoj strani pronašao Mane. Potpuni preokret domaćeg tima kompletirao je senegalski fudbaler, koji je sam istrčano ispred golmana Bornmuta Arona Ramsdejla i pogodio za 2:1.

Iako više nije bilo golova, do kraja utakmice je i te kako bilo uzbuđenja, a Bornmut je najbolju šansu propustio u samom finišu, kada Vilson nije uspeo da proturi loptu u gol. Prethodno je na drugoj strani i Mane mogli da povećaju prednost Liverpula, ali je pogodio prečku.

Liverpul sada ima 25 bodova više od Mančester Sitija, uz dve utakmice više, dok je Bormnut na 18. poziciji sa 27 bodova.