Totenhem konačno pobedio, gol Kejna na jubileju

Fudbal - video 23. jun 202023:05 > 23:09
Julian Finney, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema prekinuli su niz od sedam mečeva bez pobede u svim takmičenjima i u 31. kolu Premijer ligi na svom stadionu savladali su gradskog rivala Vest Hem rezultatom 2:0.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a Pevci su ovim trijumfom ostali u trci za plasman u Ligu šampiona. Ekipa Žozea Murinja je sedma sa 45 bodova, šest više ima Čelsi koji je uz meč manje u zoni plasmana u LŠ.

Totenhem je poveo u 64. minutu autogolom češkog internacionalca Tomaša Solčeka koga je lopta posle kornera pogodila i završila iza leđa Lukaša Fabijanskog. Konačan rezultat, u 200. meču u dresu Pevaca u Premijer ligi, postavio je Hari Kejn u 82. minutu posle sjajne asistencije Sona.

Kejnu je to bio 12. gol ove sezone, odnosno 137 za klub iz prestonice Engleske.

Najbolju šansu za Čekićare nije iskoristio Pablo Forland u 54. minutu. Španac je loše zahvatio loptu i poslao je pokraj gola.

Totenhem u sledećem kolu gostuju Šefild Junajtedum, dok Vest Hem, koji je na deobi 17. i 18. pozicije sa Bornmutom, u borbi za opstanak dočekuje Čelsi.