Sautempton častio Arsenal, Barnli merka Evropu

Fudbal - video 25. jun 202020:48 > 21:01
Mike Hewitt/Getty Images

Arsenal je konačno zabeležio pobedu na strani, prvi put u 2020. kada je Premijer liga u pitanju, pošto je savladao Sautempton 2:0. Barnli je minimalnim rezultatom savladao Votford kod kuće.

Arsenal jeste bio bolji rival, ali mnogo može da zahvali i igračima Sautemptona. Prvu šansu imao je Pjer-Emerik Obamejang kada je pogodio prečku, ali do vođstva su došli na krajnje bizaran način. Ničim izazvan golman domaćih Aleks Mekarti dodao je pogodio je loptom u nogu Edija Enketiju, kome je samo ostalo da sprovede loptu u praznu mrežu i od 20. minuta vodili su gosti. Imao je Enketija još jednu priliku, ali nije najbolje zahvatio loptu u obećavajućoj situaciji.

U drugom delu nešto bolja igra Sautemptona. Imali su nekoliko pokušaja, a najbolju priliku imao je Šejn Long, koji se našao oči u oči sa golmanom Martinesom, ali je Španac odlično intervenisao. Imao je priliku i Obamejang, ali njegov pas ka Enketiji bio je neprecizan. Odluka je pala u 86. minutu. Ponovo greška igrača Sautemptona. Prilikom vraćanja lopte golmanu, jedan igrač je dodao u noge Obamejangu, koji je spojen sa golom. Intervenisao je Stivens, napravio faul i dobio crveni karton. Posle tog slobodnog udarca Arsenal je došao do drugog gola. Dva puta je pokušao Lakazet. Prvo je pogodio živi zid, potom i Mekartija, od koga se kratko odbila do Viloka, koji ju je rutinski prosledio u mrežu za konačnih 2:0.

Arsenal je ovom pobedom došao do devetog mesta sa 43 boda, jedan manje od Šefild Junajteda, a šest od petoplasiranog Mančester Junajteda, što bi mogla da bude poslednja pozicija koja vodi u Ligu šampiona. Sautempton je 14. sa 37 bodova, 10 više od zone ispadanja.

Na samo bod od Arsenala je 11. Barnli, koji je prelepim golom Džeja Rodrigesa zabeležio pobedu nad Votfordom 1:0. Stršljenovi su 16. sa 28 bodova, samo jednim više od zone ispadanja.