Catherine Ivill/Getty Images

30.06.2020 | 20.09 > 21:57

Milvol i Svonsi podelili bodove u Južnom Londonu

Swansea City

Prva utakmica 40. kola čempionšipa odigrana je u Južnom Londonu. Duel između Milovola i Svonsija bio je susret dva tima koji su pokušali pobedom da se približe plej-off zoni.

Milvol

Alex Burstow, Getty Images Sport

Milvol

Domaći tim je dobro počeo meč posto je do prednosti došao u 21. minutu. Loptu je ubacio Džed Volas, najbolji asistent u elipi Milvola, a svoj prvi pogodak za popularne Lavove dao je Mejson Benet.

U drugom poluvremenu, Svonsi je uspeo da dođe do izjednačenja. Trener novog prvaka engleske Jirgen Klop sigurno je pratio meč u kome je njegov fudbaler Rajan Bruster izveo vrlo lep slobodan udarac.

Pozajmljenom fudbaleru Liverpula ovo je već sedmi gol otkako je stigao u Svonsi januara ove godine.

Ostalo je 1:1 na stadionu Den, pa su oba tima ostala na sredini tabele.

Fulam je u gradskom derbiju preokrenuo protiv KPR u gostima i slavio sa 2:1, Brentford je bio ubedljiv na gostovanju Redingu (3:0), Kardif i Čarlton igrali su bez golova.

Lida i Luton podelili su bodove (1:1), Vigan je savladao Stouk sa 3:0.

U sredu se igra još utakmica 40. kola, a mi ćemo na SK2 od 18h pratiti duel sa stadiona Dip Dejl u kom Preston čeka ekipu Derboi Kauntija u čijem će sastavu ponovo biti Vejn Runi.