02.07.2020 | 23.08 > 23:10

Siti otreznio mamurnog šampiona – 4:0!

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su novog prvaka Liverpul 4:0 (3:0) u 32. kolu Premijer lige i tako su naneli Crvenima drugi ligaški poraz ove sezone, nakon što je to prethodno učinio Votford (3:0).

Manchester City

Getty Image/Laurence Griffiths

Posle ravnopravnog početka prvu veliku šansu imao je Liverpul, kada je u 20. minutu Salah lepo sebi stvorio prostor i šutirao po zemlji, ali je lopta završila na stativi.

Premier League

Pet minuta kasnije Gomes je oborio Sterlinga u šesnaestercu, a siguran izvođač penala bio je Kevin de Brujne. Sterling je bio noćna mora Gomesa, generalno je Liverpulova odbrana bila jako loša, a u 35. minutu Sterling je posle dodavanja Fodena prosledio loptu Gomesu kroz noge i u gol. Bio je to prvi gol Sterlinga u devetom meču protiv bivšeg kluba.

U samoj završnici videli smo remek-delo, nekoliko brzih dodavanja, na kraju dupli pâs De Brujnea i Fodena, da bi 21-godišnjak zakucao loptu u gol.

Pitanje pobednika još tada je bilo rešeno, u drugom poluvremenu tempo je malo opao, Mane je posle jednog duela tražio penal, nije ga dobio, a gol je opet pao na drugoj strani – kontra Sitija, De Brujne za Sterlinga, reprezentativac Engleske je šutirao, a Aleks Okslejd-Čemberlen uklizao i dao autogol, mada se činilo da lopta ne bi išla u gol.

Posle toga je tempo malo opao, Građani su rutinski privodili meč kraju, da bi u 95. minutu umalo stavili jagodu na šlag, ali je Marezov gol opravdano poništen. Na početku su učinili čast šampionu špalirom, ali na terenu nisu imali milosti.