03.07.2020 | 11.20

Žoze: Sudija je sada onaj u kancelariji

Tottenham Hotspur

Menadžer Totenhema Žoze Murinjo kritikovao je sudije, ali i svoje igrače posle poraza od Šefilda.

Jose Mourinho

Alex Livesey/Getty Images

Spursi su u četvrtak poraženi na gostovanju Šefild Junajtedu 3:1. Meč je obeležila situacija iz prvog poluvremena, kada je gol Harija Kejna za 1:1 poništen na asistenciju VAR zbog igranja rukom Lukasa Moure.

"Mislim da bi sudija trebalo da bude čovek koji je na terenu, a onaj koji je u kancelariji treba da bude podrška i da asistira. Ali nije tako. Pogotovo kad onaj koji je na terenu nije toliko dobar. Idemo u pravcu koji je loš za igru. Znate već da reagujem emotivno, ali nikada se na žalim na čoveka sa pištaljkom, jer on više nije sudija", rekao je Murinjo.

Portugalac je deo problema video i u svojim igračima.

"U drugom poluvremenu moji igrači nisu bili dovoljno mentalno jaki da se izbore sa razočaranjem, a trebalo bi da jesu. Ne bih rekao da je ta situacija uzrokovala sve ostalo, mada bih to mogao lako da uradim. Moram da kažem da mentalno nismo bili jaki. Pokušali smo, ali ne sa onom željom, sa uverenjem da možemo da promenimo ishod", objasnio je Murinjo.