Spektakl i 7+ na Old Trafordu, Vardi u klubu 100

Fudbal - video 4. jul 202017:43 > 17:45
Pool, Getty Images

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Bornmut sa 5:2, dok je Lester bio bolji od Kristal Palasa sa 3:0 u 33. kolu Premijer lige.

Na Old Trafordu smo videli fenomenalno prvo poluvreme, a gosti su poveli u 16. minutu golom Stanislasa, koji je prvo maestralno proturio loptu kroz noge Megvajeru, da bi zatim iskoristio to što golman De Hea nije pokrio bliži ugao.

To kao da je razljutilo Solšerov tim, koji samo devet minuta kasnije dolazi do izjednačenja – Grinvud je snažno šutirao, toliko snažno da je “probušio“ Ramsdejla koji je bio na lopti.

U 35. minutu preokret je kompletiran kada je Adam Smit igrao rukom u svom šesnaestercu, a Rašford je smireno poslao loptu po zemlji u donji levi ugao. Šlag na tortu izvrsnog prvog poluvremena stavio je Entoni Marsijal – sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane, šutirao je fantastično i pogodio gornji levi ugao udarcem sa mnogo efea.

Slično se nastavilo i u drugom, Bornmut se nije predavao i u 50. minutu čista glupost Junajteda donela im je penal. Poigravali su se u odbrani, a Bai je igrao rukom potpuno bespotrebno na jednu povratnu loptu, oko njega nije bilo nikoga. Džošua King sigurno je izveo penal za 3:2.

Međutim, kao i u prvom poluvremenu, gol rivala samo je motivisao Junajted, pa je Mejson Grinvud u 54. minutu primio loptu posle dodavanja Matića, zatim je ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane i poslao loptu u leve rašlje.

Nije tu bio kraj prelepim golovima, u 59. minutu Bruno je izvanredno izveo slobodni udarac sa ivice kaznenog prostora, nadmudrio je golmana šutiravši u njegov ugao i tada je pitanje pobednika definitivno rešeno – 5:2.

Šo, Igalo i Pogba mogli su u završnici da učine trijumf još ubedljivijim, ali i tako je Junajted došao do 15. pobede u prvenstvu i sada ima 55 bodova, jedan više i meč više od Čelsija, koji kasnije igra sa Votfordom (21.00, prenos na SK). Bornmut je pretposlednji sa 27 bodova.

A na King pauer Stadionu Lester je slomio otpor Palasa u drugom poluvremenu – u 49. minutu Tilemans je savršeno centrirao sa leve strane, niko od gostiju nije mogao do lopte, a Ihenaćo nije imao težak posao da je sprovede u mrežu.

Na 2:0 povisio je Džejmi Vardi svojim stotim golom u Premijer ligi, Barns mu je dodao loptu da je ubaci u praznu mrežu posle kardinalne greške Van Anholta, a u četvrtom minutu nadoknade Vardi je dao još jedan gol za konačnih 3:0, u kontri i ponovo na asistenciju Barnsa.

Lester je treći na tabeli sa 58 bodova, dok je Palas 13. sa 42.