Čempionšip: Svonsi ostaje u igri za plej-of

Fudbal - video 5. jul 202014:46 > 14:48
Harry Trump/Getty Images

Fudbaleri Svonsija slavili su na domaćem terenu protiv Šefild Venzdeja rezutlatom 2:1 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru 41. kola Čempionšipa i na taj način ostali u trci za mesto koje vodi u doigravanje za plasman u Premijer ligu.

Posle prvog poluvremena u kojem je tim iz Šefilda bio bolji, domaćin je u nastavku iskoristio svoje prilike. Mladi napadač Rajan Bruster je u 52. minutu na asistenciju Robertsa doneo prednost domaćinu, a 14 minuta kasnije Andre Aju je iz benala duplirao prednost Svonsija.

Gosti su do kraja uspeli da ublaže poraz, a u trećem minutu sudijske nadoknade konačnih 2:1 postavio je Nuhiu.

Posle ove pobede Svonsi se nalazi na četiri boda od mesta koje vodi u plej-of na samo pet kola do kraja šampionata, pa im sledi velika borba da probaju da obezbede plasman u elitu.

Sa druge strane Venzdej je siguran na 14. mestu.

U narednom kolu Svonsi gostuje Birmingemu, dok će Sove u „Gradu čelika“ igrati protiv Prestona.

U subotu je Lids učvrstio prednost na čelu tabele, dok je Derbi Kaunti stigao do boda u dramatičnoj završnici.

U preostalim mečevima dana od 15 časova Midlzbro dočekuje Kvins Park Rendžers, dok će Vest Bromvič Albion ugostiti Hal Siti.