SK

06.07.2020 | 22.56 > 23:04

Kin autogolom častio Totenhem

U poslednjem meču 33. kola Totenhem je u Londonu savladao Everton 1:0 autogolom defanzivca gostiju Majkla Kina.

Everton FC

Catherine Ivill/Getty Images

U meču koji nije ponudio previše sadržaja jedna nesrećna intervencija štopera gostiju odlučila je pobednika. U 24. minutu Đovani Lo Selso je šutirao bukvalno u padu, lopta nije bila mnogo teška, Pikford je već bio spreman da interveniše, ali na putu se nasraćao zlosrećni Kin, koji ju je skrenuo. Pikford je uhvaćen na krivoj nozi i lopta je završila u golu. Imao je Everton do poluvremena šansu preko Rišarlisona, ali šut Brazilca je završio tik pored stative.

Sport Klub Youtube

Koliko Totenhem nije izgledao ubedljivo i koliko njegovi fudbaleri nisu bili zadovoljni onim što su pružili, najbolje se moglo videti čim je odsvirano poluvreme, kada je golman Loris, ne sačekavši da dođe u svlačionicu, krenuo da se razračunava sa saigračem Sonom. Ipak, obojica su izašla na teren, a Korejac je imao par obećavajućih prodora, međutim nisu rezultirali golom. Ipak, ni Everton ništa nije uspeo da uradi, tako da su bodovi ostali u Londonu.

Ovom pobedom Totenhem se izjednačio na osmom mestu sa Šefild Junajtedom pošto oba tima imaju po 48 bodova. Trenutno Čelsi na četvrtom mestu ima 57, a Manlester Junajted na petom mestu 55 bodova. Everton je 11. sa 44 boda.