Catherine Ivill, Getty Images Sport

07.07.2020 | 20.03 > 22:45

Fulam neporažen bez Mitrovića, gužva za baraž

Fudbaleri Fulama nastavili su sa odličnim rezultatima i u derbiju 42. kolu Čempionšipa u gostima su savladali Notingem Forest rezultatom 1:0.

Fulam, Fulham, Hari Arter

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Ekipa iz Londona je protiv direktnog rivala u borbi za najviši plasman slavila golom irskog internacionalca Harija Artera u nadoknadi prvog poluvremena, a uspeh je utoliko veći ako se zna da u timu ponovo nije bilo suspendovanog Aleksandra Mitrovića.

Tridesetogodišnji ofanzivni igrač sredine terena strelac je bio i u prošlom kolu na gostovanju Kvins Park Rendžersima (1:2), a interesantno je da su mu to jedini pogoci ove sezone.

Mitrović je zbog nesportskog poteza u porazu od Lidsa propustio i treći meč svog tima, a Fulam je trećim uzastopnim trijumfom došao do četiri boda manje od drugoplasiranog Vest Broma koji ima i utakmicu manje.

Fulam je treći put u sezoni vezao tri trijumfa, odnosno prvi put još od novembra, kada su upisali četiri pobede u nizu. Tim iz prestonice Engleske u sledećem kolu dočekuje Kardif, još jedan tim koji se bori za mesto u baražu za Premijer ligu, a menadžer Skot Parker će u tom duelu moći da računa na srpskog reprezentativca.

Notingem je četvrti na tabeli sa bodom manje od Fulama.

Brentford je u finišu preokrenuo rezultat protiv Čarltona i pobedom 2:1 (0:1) ostao na trećem emstu sa 75 bodova, dva više od Fulama. Čarlton ima 46 bodova i očekuje ga borba za opstanak.

Kardif je na svom stadionu poražen od Blekburna sa 3:2 i tako sebi zakomplikovao borbu za plasman u baraž.

Ekipa iz Velsa je na poluvremenu vodila rezultatom 2:1 golovima Vulksa u 14. i Glatzela, dok je za goste strelac bio Graham u 22.

Blekburn je preokrenuo pogocima Samjuela u 46. i Armstronga u 71. minutu i tako svom timu vratili nadu da mogu do baraža.

U derbiju začelja Luton i Barnsli su odigrali 1:1, a bodove su podelili i Reding i Hadersfild (0:0).

Završnicu Čempionšipa pratite na kanalima Sport Kluba.