Raspucani Žiru gura Čelsi u LŠ, Votfordu zlatni bodovi

Fudbal - video 7. jul 202020:56 > 21:00
Peter Cziborra/Pool via Getty Images

Fudbaleri Čelsija u malom gradskom derbiju 34. kola Premijer lige u gostima su pobedili Kristal Palas rezultatom 3:2 i napravili značajan korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Plavi su mečom više u odnosu na rivale treći na tabeli sa 60 bodova, dva manje ima Lester koji večeras gostuje Arsenalu, dok je Mančester Junajted peti sa 55 bodova.

Ekipa Frenka Lamparda povela je golom Olivijea Žirua već u 6. minutu. Francuzu nije bilo teško da zatrese mrežu rivala posle asistencije Vilijana, a to mu je bio peti pogodak u poslednjih osam mečeva. Interesantno, iskusni napadač je prethodno pet pogodaka upisao u čak 49 utakmica.

Kristijan Pulišić je lepim pogotkom duplirao vođstvo svog tima u 27. minutu, a Vilfird Zaha je sedam minuta kasnije snažnim udarcem iz velike uidaljenosti ‘probušio’ mrežu Kepe i smanjio prednost Čelsija na 2:1.

Timu sa Stamford Bridža dva gola viška vratio je Temi Ejbraham, a već u sledećem napadu Kristijan Benteke iz neposredne blizine zabeležio tek drugi pogodak u sezoni.

Kristal Palas, za koji je Luka Milivojević igrao do 89. minuta, u seriji je od četiri poraza i sa 42 boda zauzima 14. poziciju na tabeli.

Plavci u sledećem kolu gostuju Šefild Junajtedu, a Palas ide u goste Aston Vili.

Votford je na svom stadionu prekinuo seriju od tri poraza i trijumfom protiv Noriča 2:1 osvojio važna tri boda u borvi za opstanak.

Gosti su poveli u 4. minutu pogotkom Emilijana Buendije, Kreg Douson je izjednačio u desetom, a Deni Velbek spektakularnim ‘makazicama’ u 55. doneo izuzetno bitnu pobedu svom timu.

Votfod je prvi izdan opasne zone sa 31 bodom, koliko ima i Vest Hem, dok su Kanarinci poslednji sa 21 bodom.