Obamejang, glupost Nketije i Vardi za bod Lisicama

Fudbal - video 7. jul 202023:05 > 23:16
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala i Lestera podelili su bodove u utakmici 34. kola Premijer lige odigranom na Emiratima - 1:1.

Lisice su četvrte sa 59 bodova, a šansu da im se na bod minusa približe imaće Mančester Junajted koji u četvrtak gostuje Aston Vili. Tobdžije su ostale na sedmom mestu sa 50 bodova.

Ekipa iz Londona povela je u 21. minutu pogotkom najboljeg strelaca Pjer Emerika Obamejanga. Napadač iz Gabona je iskoristio odličnu asistenciju Bukaje Sake i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

Tobdžije su u 75. minutu ostale sa igračem manje jer je Edvard Nketija dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta samo nekoliko minuta nakon što je zamenio Aleksandrea Lakazeta.

Lisice su iskoristile brojčanu nadmoć i pogotkom Džejmija Vardija u 84. minutu došli do vrednog boda.