Bilić kuca na vrata PL, mnogo kandidata za baraž

Fudbal - video 8. jul 202020:16 > 22:45
Mike Hewitt/Getty Images

Fudbaleri Vest Broma u jednom od derbija 42. kola Čempionšipa pobedili su Derbi rezultatom 2:0 i barem do četvrtka uveče preuzeli lidersku poziciju od Lidsa.

Ekipa Slavena Bilića četiri kola pre kraja ima pet bodova više od Brentforda, koji je prvi u zoni plasmana u baraž i veoma je blizu direktnog plasmana u Premijer ligu, dok je Derbi korak dalje od doigravanja.

Vest Brom je poveo u 11. minutu golom Diangane, a konačan rezultat postavio je O’Ši u 76. minutu.

VBA u sledećem kolu gostuje Blekburnu, dok Derbi dočekuje trećeplasirani Brentford.

Midlzbro je pobedom u gostima protiv Milvola 2:0 napravio veliki korak u borbi za opstanak i u isto vreme domaći tim udaljio od mesta u baražu.

Strelci za goste bili su Asombalonga u 68. i Flečer u 87. minutu iz jedanaesterca.

U trci za doigravanje ostao je i Preston koji je u gostima savladao Šefild Venzdej sa 3:1. Svonsi je u gostima bio bolji od Birmingema 3:1 i sa 63 boda sedmi su na tabeli, jedno mesto ispod baraž zone, Bristol Siti je savladao Hul 2:1, a Vigan Kvins Park Rendžers 1:0.