Clive Brunskill Getty Images Sport

08.07.2020 | 23.09

Dva gola Salaha za 30. pobedu Liverpula

Liverpool FC

Fudbaleri Liverpula u meču 34. kola Premijer lige koji nije imao takmičarski značaj ni za jednu ekipu u gostima je pobedio Brajton rezultatom 3:1.

Mohamed Salah, Liverpul

Paul Childs/Pool via Getty Images

Crveni su upisalo 30. trijumf u sezoni i sa 92 boda već su obezbedili titulu, dok je domaći tim ostao na 15. poziciji sa 36 bodova.

Ekipa Jirgena Klopa posao na Ameks stadionu završila je već posle osam minuta. Najpre je Mohamed Salas iskoristio asistenciju Nabija Keite, koji je samo nekoliko trenutaka kasnije oduzeo loptu defanzivcima Brajtona, da bi dva minuta kasnije Džordan henderon pogodio sa 20-tak metara posle dodavanja Egipćanina.

Jedini gol za domaće postigao je Leandro Trosard u 45. minutu, a pobedu timu sa Enfilda potvrdio je Salah pogotkom glavom posle kornera u 76. minutu. Bio je to njegov 19. gol u sezoni.

Liverpul u sledećem kolu dočekuje Barnli, a Brajton dočekuje Mančester Siti.