Žoze grmi na Olivera: Svi su videli da je bio penal!

Justin Setterfield/Getty Images

Menadžer Totenhema Žoze Murinjo nezadovoljan je odlukom sudije Majkla Olivera da ne dosudi jedanaesterac u korist njegovog kluba, u duelu sa Bornmutom (0:0).

Sporna situacija dogodila se u petom minutu, kad je Džoš King oborio sa leđa Harija Kejna.

Sudija Pol Tirni je čekao odluku VAR, ali mu je kolega Majkl Oliver iz VAR sobe signalizirao da jedanaesterca nije bilo.

Isti sudija (Oliver) nas je oštetio i protiv Šefilda! Ceo svet je video ovo, svi znaju da je bio penal. Svi! To nije samo moje mišljenje, to misle svi ljudi na svetu, svi, svi svi!„, grmeo je Murinjo

Spursi na kraju nisu uspeli da savladaju Trešnjice i meč 34. kola Premijer lige završen je bez golova.

Ta situacija bila je najvažnija na utakmici. Ne kažem da bi Kejn 100 odsto dao gol, ali on šutira penale u jako visokom procentu. Mogli smo da vodimo već posle pet minuta i stavimo Bornmut pod ogroman pritisak. Utakmica bi bila potpuno drugačija. Ali, kao i u Šefildu, ni sad igrač meča nije bio neki igrač„, zaključio je Portugalac.

Totenhem je deveti na tabeli sa 49 bodova i propustio je priliku da trijumfom dođe do mesta koje vodi u Evropu.

Klub iz severnog Londona u narednoj rundi, 12. jula, dočekuje Arsenal.