Getty Images/Stuart Franklin

12.07.2020 | 21.53 > 21:58

Vođstvo, pa raspad Lestera - Junajted na potezu!

Fudbaleri Bornmuta u 35. kolu Premijer lige pobedili su Lester rezultatom 4:1 i tako dodatno zakomplikovali borbu za opstanak, ali i plasman u Ligu šampiona.

Dominik Solanke

Glyn Kirk/Pool via Getty Images

Domaći tim je zabeležio prvi trijumf još od 1. februara, odnosno posle sedam poraza i dva remija, i ima tri boda manje od Votforda koji je u sigurnoj zoni, dok Lisice na četvrtoj poziciji imaju bod više i meč više od Mančester Junajteda. Crveni đavoli u ponedeljak dočekuju Sautempton.

Ekipa Brendona Rodžersa je na poluvremenu vodila golom najboljeg strelca Džejmija Vardija, koji se u 23. minutu najbolje snašao i pored dvojice igrača domaćeg tima poslao loptu u mrežu.

Bornmut je izjednačio u 65. minutu pogotkom Džuniora Stanislasa iz penala, a samo dva minuta kasnije Dominik Solanke je iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju i preokrenuo na 2:1, a od tog trenutka Lester je igrao bez isključenog Čaglara Sojundžua.

U finišu meča još dva puta se tresla mreža Lisica. Džoni Evans je u 83. minutu postigao autogol, a potom je Solanke iskoristio još jednu grešku defanzivaca gostiju i po drugi put matirao Kaspera Šmajhela. Englezu su to bili prvi golovi u sezoni, ali i dresu Bornmuta od kako je došao iz Liverpula 2018.

Lester u sledećem kolu dočekuje Šefild Junajted, Bornmut gostuje Mančester Sitiju.