Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

13.07.2020 | 23.25

Vikomb Vonderers prvi put u Čempionšipu

Fudbaleri Vikomb Vonderersa, naredne sezone igraće po prvi put u Čempionšipu! Oni su u plej-of meču Lige 1, večeras na Vembliju, savladali Oksford Junajted rezultatom 2:1.

Wycombe Wanderers

Reuters, Andrew Couldridge

Odlučujući pogodak postigao je Velšanin Džoe Jakobson u 79. minutu sa bele tačke.

Klub sa jednim od najmanjih budžeta u Ligi 1, kome su mnogi predviđali selidbu u niži rang, ispisao je najlepše stranice istorije kluba, duge 133 godine!

Sa druge strane, Oksford će i posle 21 godine sačekati na povratak u Čempionšip.

Junak meča bio je defanzivac Vajkomba Entoni Stjuart. U 9. minutu sjajno je reagovao posle kornera Jakobsona.

Ipak, na 1:1 izjednačio je Mark Sajks u 57. minutu, kada je lobovao golmana Olsopa. Nažalost po navijače Oksforda, to je bio jedini gol njihovih ljubimaca na ovom meču, iako su tokom celog susreta imali daleko veći posed lopte i dosta šansi.

Na kraju je odlučial i smušenost odbrane „žuto-crnih”, te prekršaj golmana Istvuda na snažnom Onjedinmi. Trenutak odluke sjajno je rešio levi bek Vajkomba, koji je bio neumoljiv u izvođenju kaznenog udarca.