Nula u derbiju, Fulamu male šanse za drugo mesto

Fudbal - video 14. jul 202019:55 > 19:58
Getty Images/Alex Davidson

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Fulama remizirali su u 44. kolu Čempionšipa rezultatom 0:0.

Derbi runde na Hotornsu, između drugog i četvrtog tima lige, doneo je veliku borbu tokom svih 90 minuta, ali ne i golove.

Gosti, za koje je ceo meč odigrao Aleksandar Mitrović, bili su bolji rival u prvom poluvremenu, kad su Antoni Nokart i Ivan Kavaleiro propustili dve dobre šanse.

U nastavku je domaći sastav zaigrao konkretnije i preko Gredija Diangane i Hala Robson-Kanua u dva navrata zapretio.

Najbliži trijumfu bio je, ipak, Fulam – u 73. minutu Nokart je šutirao snažno sa distance i zatresao prečku.

VBA, tim koji vodi Slaven Bilić ostaje drugi na tabeli sa 82 boda, dva manje od lidera Lidsa, a četiri više od trećeplasiranog Brentforda.

Fulam je četvrti sa 77 i praktično je ostao bez šanse da se u poslednja dva kola domogne direktnog plasmana u Premijer ligu.