Kardif i Milvol jure plej-of

Fudbal - video 14. jul 202022:48 > 22:49
Nathan Stirk, Getty Images Sport

Fudbaleri Kardifa pobedili su Darbi Kaunti na svom terenu u 44. kolu Čempionšipa rezultatom 2:1 i nastavili borbu za plasman u plej-of.

Velšani na dve runde do kraja zauzimaju šesto mesto, poslednje koje vodi u doigravanje, sa 67 bodova.

Milvol na sedmoj poziciji ima 65, posle trijumfa nad Blekburnom od 1:0, dok je osmoplasirani Svonsi na 63, uz meč manje.

Sa druge strane, Darbi je porazom izgubio šanse, pošto je 10. sa 61.

Džunior Holiet doveo je Kardif do prednosti u 17. minutu, da bi Džejson Najt u 30. poravnao rezultat.

Važne bodove domaćima doneo je Li Tomlin u 59.

Milvol je pogotkom Beneta u 20. minutu savladao Blekburn kod kuće i sačuvao šanse da se domogne plej-ofa.

Blekburn je 12. sa 60 poena.

Luton i Kvins Park Rendžers remizirali su 1:1. Kolins iz penala u 20. minutu pogodio je za domaći sastav, dok je za poen KPR precizan bio Bol u 65.

Luton nastavlja borbu za opstanak i sa 45 bodova zauzima 23. mesto. Prvi iznad crte Čarlton ima 46.

KPR je 16. sa 54.

Okršaj Šefild Venzdeja i Hadersfilda završen je bez golova. Venzdej je 15. sa 56, a Hadersfild 20. sa 48 bodova.