Getty images/Dan Mullan

15.07.2020 | 20.54

Vulvsi u 96. izbačeni iz trke za Ligu šampiona

Fudbaleri Barnlija i Vulverhemptona odigrali su nerešeno u 36. kolu Premijer lige 1:1 i ovim rezultatom gosti su praktično izgubili sve šanse da se bore za plasman u Ligu šampiona.

Nuno Espirito Santo

Alex Livesey/Getty Images

Vukovi su poveli prelepim golom meksičkog internacionalca Raula Himeneza u 77. minutu kada je odlično reagovao na odbijenu loptu i sa 15 metara zakucao loptu u mrežu.

Bod Barnliju obezbedio je Kris Vud u 90+6 minutu iz penala.

Vulvsi dva kola pre kraja prvenstva imaju tri boda manje i utakmicu više od Lestera i Mančester Junajteda, koji su na deobi četvrte i pete pozicije sa 59 bodova.

Ekipa Nuna Espirita Santa u sledećem kolu dočekuju Kristal Palas, dok Barnli gostuje Noriču.

Mančester Siti je na Etihadu umalo prokockao dva gola prednosti protiv Bornmuta - 2:1. Građani su oba gola postigli u prvom poluvremenu.

Španac David Silva je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca doneo prednost svom timu u 6. minutu, a u strelce se upisao i Gabrijel Žesus u 39. minutu posle solo prodora po levoj strani.

Sport Klub Youtube

Gosti su pogodili mrežu Sitija u 59. minutu, ali je gol Džošue Kinga poništen zbog milimetarskog ofsajda. Ipak, nadu Bornmutu vratio je Dejvid Bruks koji je u 88. minutu iskoristio asistenciju Kaluma Vilsona i savladao Edersona. Gosti su do kraja meča bili mnogo bolji, mogli su i da izjednače i obezbede vredan bod u borbi za opstanak, ali nisu uspeli.

Ekipa Pepa Gvardiole je druga sa 75 bodova i u sledećem kolu gostuje Votfordu, dok je Bornmut u zoni ispadanja sa tri boda manje, upravo od narednog rivala Mančester Sitija.

Treći trijumf u poslednje četiri utakmice zabeležio je Totenhem na gostovanju Njukaslu - 3:1. Hjeon Min Son je doneo prednost Pevcima u 27. minutu, Met Riči je izjednačio u 56. minutu preciznim udarcem iskosa sa leve strane, a vođstvo gostima vratio je Hari Kejn u 60. minutu pogotkom glavom.

Isti igrač je u finišu realizovao kontru ekipe iz Londona i definitivno rešio pitanje pobednika.