Dva crvena, komični autogol, Burnli se još nada

Fudbal - video 18. jul 202020:24 > 20:25
Getty Images/Julian Finney

Fudbaleri Burnlija zabeležili su pobedu kojom još ostaju u trci za plasman u evropska takmičenja, u 37. kolu Premijer lige slavili su na gostovanju Noriču 2:0 (1:0).

Noriču je to deseti poraz u nizu u svim takmičenjima, još odavno su ispali u Čempionšip, a sada se za domaće sve raspalo u završnici prvog poluvremena. Buendija je u 35. minutu dobio crveni karton jer je laktom udario Vestvuda, a deset minuta kasnije i Drmić je iskjučen zbog neopreznog starta na Pitersu.

Vrlo brzo, u petom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu, Burnli je iskoristio brojčanu prednost – Gudmundson je centrirao, Kris Vud makazicama nije najbolje zahvatio loptu, ali je i to bilo dovoljno za gol i vođstvo.

Rodriges i Piters promašili su najbolje šanse u nastavku pre nego što je pitanje pobednika definitivno rešeno u 80. minutu komičnim autogolom Bena Godfrija – upućen je centaršut sa leve strane, na petercu nigde nikog oko Godfrija, ali on prosleđuje loptu u sopstvenu mrežu.

Burnli je sada na devetom mestu sa 54 boda, a u poslednjoj rundi sastaje se sa Brajtonom kod kuće.

Vulverhempton na šestoj poziciji ima 56 bodova, evo kompletne tabele Premijer lige: