Lynne Cameron/Getty Images

26.07.2020 | 16.18 > 18:58

Junajted i Čelsi u Ligi šampiona, Vila opstala u eliti!

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedom protiv Lestera 2:0 u poslednjem kolu Premijer lige obezbedili su plasman u Ligu šampiona, a u elitu ide i Čelsi koji je u Londonu bio bolji od Vulverhemptona sa 2:0. Pored Noriča iz lige su ispali Bornmut i Votford. U kvalifikacije za Ligu Evrope će Totenhem.

Mančester Junajted

Oli Scarff/Pool via Getty Images

Ekipa Olea Gunara Solšera znalački je iskoristila dve greške domaćih u nastavku utakmice i golovima Bruna Fernandeša iz jedanaesterca u 71. i Džesija Lingarda u 90+8 minutu overila mesto u LŠ.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za goste sa Old Traforda.

Lesteru na ruku nije išao ni rezultat iz Londona gde je Čelsi bio bolji od Vulverhemptona 2:0. Plavci su posao završili u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Mejson Maunt je doneo prednost svoj timu, a ubrzo je Olivije Žiru i drugi put matirao Vukove i ostavio ih na sedmoj poziciji. Ipak, moguće je da će Vulvsi ipak u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Poraz Vulverhemptona iskoristio je Totenhem kome je i bod na gostovanju Kristal Palasu (1:1) bio dovoljan za šestu poziciju. Pevci su poveli u 13. minutu preko Harija Kejna, a konačan rezultat postavio je Džefri Šlup u 53. minutu. Luka Milivojević nije igrao za Palas.

Totenhem i Vulvsi su sezonu završili sa istim brojem bodova (59), ali ekipa Žozea Murinja ima bolju gol razliku za tri pogotka.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u borbi za očuvanje statusa u eliti. Aston Vila je bila u najboljem položaju i remi sa Vest Hemom u Londonu bio joj je dovoljan da sa bodom više od Bornmuta i Votforda ostaju u najjačem društvu.

Bornmutu ni pobeda na Gudisonu protiv Evertona 3:1 ništa nije značila, dok je Votford izgubio od Arsenala 3:2 u duelu koji rezultatski Tobdžijama nije ništa značio.

Liverpul, koji je ranije obezbedio prvu titulu u Premijer ligi, posle preokreta slavio je u Njukaslu sa 3:1, drugoplasirani Mančester Siti deklasirao je Norič sa 5.0, a od dresa Građana oprostio se legendarni David Silva.

Iz Čempionšipa plasman u najjaču diviziju izborili su Lids i Vest Bromvič Albion, dok će poslednji putnik biti poznat posle baraža u kome se sastaju Svonsi - Brentford i Kardif - Fulam.

Džejmi Vardi iz Lestersa je prvi strelac šampionata sa 23 postignuta pogotka, dok su po jedan manje zabeležili Pjer Emerik Obamejang (Arsenal) i Deni Ings (Sautempton).

Uživo

Prvi gol viđen je u Njukaslu, gde Svrake vode protiv Liverpula - 1:0. Strelac je bio Gejl već u 25. sekundi.

Sport Klub Youtube

Vodi i Arsenal protiv Votforda od 4. minuta. Obamejang je bio precizan sa bele tačke. Gostima je, podsetimo, potrebna pobeda za opstanak u ligi, ali i da Aston Vila ne slavi.

Norič vodi na Etihadu protiv Mančester Sitija - 1:0. U listu strelaca upisao se Ernandez. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda.

U Lesteru nema mnogo uzbuđenja. Obe ekipe su oprezne, mada gosti imaju nešto više od igre i češće prete.

Gabrijel Žesus donosi vođstvo Mančester Sitiju u 11. minutu.

Totenhem u malom drebiju Londona vodi u gostima protiv Kristal Palasa pogotkom Kejna u 13. minutu. Trenutni rezultati idu na ruku Pevaca koji se bore za mesto u Ligi Evrope.

Penal za Bornmut na Gudisonu. Gosti vode, strelac kje King u 12. minutu.

Lester je imao lepu šansu posle greške Matića, ali Endidi nije najbolje šutirao sa 18 metara. Lopta je otišla preko gola.

Bisuma u 20. minutu pogađa za vođstvo Brajtona na gostovanju Barnliju.

U 25. minutu opasan napad Lestera, ali je Ihenačo bio sebičan. Napadač Lisica je akciju 3 na 2 završio udarcem sa ivice šesnaesterca, a De Hea je bio nesiguran... Srećom po Španca nije usledila kazna.

Tirni u 24. minutu povećava prednost Arsenala protiv Votforda na 2:0. Gosti su sve bliži ispadanju.

Šefild Junajted vodi u Sautemptonu od 26. minuta golom Ludnstrama.

Tilemans je u 34. minutu lukavim udarcem pokušao da iznenadi De Heu, ali je istina blag šut završio pored stative Junajtedovog gola.

Obamejang postiže drugi pogodak - Arsenal voli sa 3:0.

Liverpul izjednačuje u Njukaslu u 39. minutu pogotkom Van Dajka.

Velika šansa za Mančester Junajted u 42. minutu, Rašford je odlično prihvatio loptu, ali je loše šutirao. Najbolja prilika za goste.

Everton izjednačuje protiv Bornmuta - 1:1. U strelce se upisao Ken u 42. minutu.

Dini u 42. minutu iz jedanaesterca vraća tračak nade Votforu na Emiratima - 3:1.

Još jedan pogodaku finišu prvog poluvremena - Barnli izjednačuje na svom terenu protiv Brajtona na 1:1. Strelac je Vud u 44. minutu.

Čelsi vodi sjajnim golom Maunta iz slobodnog udarca u nadoknadi prvog poluvremena. Plavci imaju rezultat koji ih vodi u Ligu šampiona.

Mančester Junajted je u finišu poluvremena imao dobru šansu preko Marsijala, ali je mreža Šmajhela ostala netaknmuta.

Siti je duplirao prednost protiv Noriča pogotkom De Brujnea - 2:0.

Bornmut ekspresno vraća prednost na Gudisonu. Solanke za 2:1 u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Žiru još jednom pogađa za Čelsi za velikih 2:0 za Plavce.

Počelo je drugo poluvremem poslednjih 45 minuta ove sezone.

Lester mora da pobedi ukoliko želi u Ligu šampiona i zaočekivati je da će ekipa Brendona Rodžera biti mnogo agilnija u nastavku utakmice.

Matić je sjajno proigrao Marsijala, Francuz je izbio sam ispred Šmajhela, ali je Džastin u poslednjem trenutku oduzeo loptu napadaču Junajteda.

Adams u 50. minutu donosi izjednačenje Sautemptonu protiv Šefild Junajteda - 1:1. To je ujedno i prvi gol u drugom poluvremenu.

Izjednačuje i Kristal Palas protiv Totenhema na 1:1. Strelac Šlup u 53. minutu.

Brajton po drugi put ima prednost na gostovanju Barnliju. Konoli u 50. minutu postiže gol.

Prva izmena u Lesteru. Peres ulazi u 58. minutu, a iz igre izlazi Ihenačo. Vardi u 60. minutu pogađa prečku iz neverovatne pozicije. De Hea je pogledom ispratio let lopte, kao da je bio iznenađen...

Liverpul je preokrenuo u Njukaslu. Origi je strelac u 59. minutu za 2:1 za Crvene.

Barnliju je poništen pogodak protiv Brajtona posle intervencije VAR. Ostaje 2:1 za goste.

Penal za Mančester Junajted u 68. minutu. Evans i Morgan su oborili Marsijala posle velike greške Lisica. Fernandeš sa bele tačke u 71. minutu donosi zlata vredan gol Crvenim đavolima - 0:1.

Votford postiže još jedan gol u Londonu i smanjuje prednost Arsenala na 3:2. Velbek je postigao pogodak nade u 66. minutu.

Sautempton preokreće. Adams drugim pogotkom na utakmici u 72. minutu donosi prednost Svecima 2:1.

Barns je u 75. minutu imao šansu za Lester, ali nije najbolje šutirao i De Hea je bez poteškoća zaustavio njegov udarac.

Sreća za Mančester Junajted u 79. minutu. Morgan je bio usamljen u srcu šesnaesterca, ali je promašio celu loptu posle centaršuta!

Sterling postiže treći pogodak za Siti protiv poslednjeplasiranog Noriča - 3:0.

Stanislas u 80. minutu upisuje treći gol za Bornmut na gostovanju Evertonu - 1:3.

Sautempton iz penala postiže i treći pogodak za Sautempton, strelac je Ings u 84. minutu za 3:1.

Siti vodi 4:0, pogodio je i Marez u 84. minutu.

Aston Vila i definitivno obezbeđuje opstanak u Premijer ligi. Griliš u 84. minutu postiže gol protiv Vest Hema - 0:1. Čekićari preko Jarmolenka izjednačuje protiv Vile samo dva minuta kasnije.

Liverpul u 90. minutu postiže i treći gol na Sent Džejmsis Parku. Mane je strelac za 1:3.

'Paterda' Sitina na Etihadu - De Brujne postiže drugi gol u 90+1 minutu.

Crveni karton za defanzivca Lestera Evansa zbog opasnog starta nad igračem Mančester Junajteda Mektominijem.

Lingard u 90+8 minutu postiže i drugi pogodak za Mančester Junajted posle katastrofalne greške Šmahjela - 0:2.

Završena je sezona 2019/20. u Premijer ligi.